Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budownictwo mieszkaniowe w I kwartale 2021 r.

Anna Panikowska-Filipek | 2021-06-14

Budownictwo mieszkaniowe w I kwartale 2021 r.
Dane GUS potwierdzają: sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych jest dobra.

Ciągle rośnie liczba oddawanych do użytku budynków mieszkalnych. W pierwszych 3 miesiącach bieżącego roku było ich 26 094. To o 18,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Rynek mieszkaniowy ma się dobrze

Z danych opublikowanych przez GUS wynika, że sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych ma się bardzo dobrze. Powstaje coraz więcej nowych lokali – w I kwartale 2021 r. było ich aż 53 051, a ich łączna powierzchnia wyniosła 5 068 400 mkw., dając wynik o 12,5 proc lepszy niż przed rokiem. 

Najwięcej nowych inwestycji na Mazowszu

Jak można się spodziewać, najwięcej nowych inwestycji zostało oddanych do użytku w województwie mazowieckim. W ogólnym ujęciu stanowiły one 19 proc. Na drugim miejscu znalazła się Wielkopolska (10,9 proc.) oraz Dolny Śląsk (10,3 proc.) Najmniej buduje się natomiast w województwach opolskim, świętokrzyskim i śląskim. Zdecydowana większość nowo powstałych mieszkań przeznaczona jest na cele indywidualne. Nieco mniej na wynajem, natomiast najmniejszy odsetek stanowią lokale socjalne i komunalne.

Przeciętna powierzchnia mieszkania wyniosła w tym okresie 95 mkw. Największe były oczywiście te znajdujące się w budynkach jednorodzinnych (średnio 133,9 mkw.), mniejsze w zabudowie wielorodzinnej (ok. 56,8 mkw.), natomiast najmniejsze lokale oferowało budownictwo socjalne, komunalne oraz zakładowe. (50,1 mkw.)

Więcej rozpoczętych budów

Warto zwrócić również uwagę na utrzymującą się dynamikę na rynku nieruchomości mieszkaniowych. W I kwartale 2021 r. rozpoczęto budowę o 21,2 proc. większej liczby lokali niż rok temu. Wydano również o 42,7 proc. więcej pozwoleń na budowę.
 

Źródło: KRN.pl | 2021-06-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażhale i magazyny do kupienialokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Kaliszdomy na sprzedaż powiat M. Kielcemieszkania na sprzedaż gmina Szczytnikidomy na sprzedaż gmina Pęcławmieszkania na sprzedaż w Józefowiedomy na sprzedaż w Oszczowiedomy na sprzedaż w Kuzkach

Deweloperzy

);