Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budowlany boom w Trójmieście

2008-03-28

Budowlany boom w Trójmieście

W Trójmieście trwa boom budowlany na powierzchnie biurowe. Trwa budowa dwóch dużych kompleksów (Łużycka Office Park w Gdyni i Arkońska Business Park w Gdańsku) oraz kilku mniejszych.

W Trójmieście trwa boom budowlany na powierzchnie biurowe. Jak informuje portal Trójmiasto.pl, biurowce powstają niemal na każdej dobrze skomunikowanej działce. Trwa budowa dwóch dużych kompleksów (Łużycka Office Park w Gdyni i Arkońska Business Park w Gdańsku) oraz kilku mniejszych. Wkrótce dołączą do nich kolejne potężne inwestycje.

W Gdańsku najbardziej atrakcyjne działki znajdują się w rejonie Wrzeszcza. Przy ul. Abrahama powstanie pięciopiętrowy budynek biurowo-usługowy o powierzchni 8,5 tys. m kw., z czego połowa zostanie przeznaczona pod wynajem, zaś pozostała część na sprzedaż – donosi portal. Budynek położony jest tuż przy al. Grunwaldzkiej, nieopodal przystanku tramwajowego dla trasy łączącej Wrzeszcz z Oliwą.

Największą inwestycją w Gdańsku jest Park Biurowy Arkońska, zlokalizowany nieopodal kompleksu Międzynarodowych Targów Gdańskich. W tym miejscu powstaje aż 5 budynków biurowych, o powierzchniach od 5 do 6,8 tys. m kw. – czytamy dalej. Wszystkie piętra zaprojektowane na zasadzie open-space umożliwią swobodną aranżację wnętrz przyszłym najemcom. W centrum Gdańska, naprzeciwko Placu Solidarności, powstanie zaś Tryton, czyli zespół trzech potężnych budynków biurowych. Najwyższy z nich, specjalnie tak zaprojektowany, by nie zasłonił widoku z Błędnika na Pomnik Poległych Stoczniowców, będzie liczyć aż 10 pięter. Obok niego staną dwa niższe: cztero- i pięciopiętrowy.

Natomiast w Gdyni (w Redłowie) powstaje Łużycka Office Park firmy Allcon. Niedawno został oddany do użytku pierwszy z pięciu planowanych budynków – czytamy. Jest on już w całości wynajęty. Budowa sąsiedniego budynku również zbliża się do końca.

W Sopocie – ze względu na brak miejsca pod nowe budownictwo – często przekształcane są kamienice mieszkaniowe pod nowe powierzchnie biurowe. Jednak już wkrótce również tutaj może powstać wzdłuż al. Niepodległości „oś biznesu i administracji” – donosi portal.

Źródło: Trójmiasto.pl 16.03.2008 | 2008-03-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniahale i magazyny do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Jasielskilokale użytkowe na wynajem powiat Wysokomazowieckimieszkania na wynajem gmina Wierzchlasmieszkania na wynajem gmina Kotuńmieszkania na wynajem w Radachowiedomy na wynajem w Gruszkowiedomy na wynajem w Szynwałdzie

Deweloperzy

);