Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Branża nieruchomości wykorzysta potencjał sztucznej inteligencji. W jaki sposób?

IzaBella Skalna | 2023-05-24

Branża nieruchomości wykorzysta potencjał sztucznej inteligencji. W jaki sposób?
Branża nieruchomości wykorzysta potencjał sztucznej inteligencji. W jaki sposób?

Poszukujesz mieszkania na wynajem? A może chcesz kupić lokal na wyłączność? Już niebawem wpisując prostą komendę w wyszukiwarkę, ChatGPT znajdzie dla Ciebie odpowiednią ofertę. Takie rozwiązanie, jako pierwsze w Polsce, zostanie udostępnione na platformach Gratka oraz Morizon.

Zamiast agenta nieruchomości rozmowa z agentem AI

 
Serwis Gratka specjalizujący się m.in. w sprzedaży domów i mieszkań oraz wyszukiwarka nieruchomości Morizon staną się pionierami wśród systemów wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI). Innowacyjna technologia GPT, która już zasłynęła dzięki popularnemu botowi ChatGPT, umożliwi użytkownikom bardziej efektywne wyszukiwanie mieszkania czy też domu. Wprowadzając nieskomplikowane zapytania, będziemy mogli odbyć konsultację na takiej samej zasadzie, jakbyśmy rozmawiali z prawdziwym pośrednikiem nieruchomości.
 
Algorytmy, które poradzą sobie z analizą kontekstu zdań, błyskawicznie przeszukają oferty dostępne w serwisach, dostarczając spersonalizowane propozycje nieruchomości. Co więcej, w poszukiwaniach zostaną uwzględnione takie parametry, jak cena, metraż, liczba pokoi, lokalizacja czy też dodatkowe udogodnienia. Na tym jednak nie koniec. Z cyfrowym agentem nieruchomości będzie można nie tylko chatować, ale także rozmawiać, używając ikony mikrofonu.
 
– Wprowadzenie wyszukiwania opartego na sztucznej inteligencji to odpowiedź na rosnące potrzeby rynku. Technologia ta umożliwia łatwiejsze i szybsze wyszukiwanie nieruchomości, które spełniają indywidualne kryteria i preferencje klientów, czyniąc proces poszukiwań bardziej efektywnym – mówi Michał Jaskólski, wiceprezes w Grupie Morizon-Gratka.
 

Sztuczna inteligencja wspiera branżę nieruchomości w wielu aspektach

 
Sztuczna inteligencja zaczyna gościć już niemal we wszystkich branżach i w każdym biznesie. Według najnowszych badań Accenture 73 proc. firm przedkłada AI nad inne cyfrowe inwestycje. Dobrym przykładem jest tutaj przedsiębiorstwo Archicom. Deweloper zaangażował sztuczną inteligencję do stworzenia projektu jednego z kolejnych etapów budowy apartamentów we Wrocławiu. AI wygenerowała wizualizację osiedla, co pomogło w lepszym wyobrażeniu przyszłej inwestycji.
 
Zaawansowane algorytmy są jednak znacznie bardziej przydatne w branży nieruchomości, niż można by sądzić. Wykorzystując dostępne w sieci dane takie, jak lokalizacja, trendy rynkowe czy indywidualne preferencje klienta, AI jest w stanie dokładnie opracować poziom cenowy obiektu w określonym czasie i na danym rynku. Dzięki temu nabywca ma szansę podjąć trafną decyzję i zdecydowanie lepiej zarządzać swoim portfelem inwestycyjnym.
 
Z ciekawostek warto nadmienić, że w USA boty w kilka sekund generują opisy mieszkań, tworząc w ten sposób przykłady ogłoszeń. Potrafią także poprawić pozycjonowanie ogłoszenia w wyszukiwarkach internetowych poprzez dodanie odpowiednich słów kluczowych. Ta sama czynność pośrednikowi nieruchomości zajmuje niekiedy blisko godzinę. Ponadto technologia AI wykorzystywana jest do obliczania warunków spłaty kredytu w przypadku zakupu mieszkania, czy też do wyceny lokalu. 
 
Niektóre firmy za oceanem wykorzystują sztuczną inteligencję oraz wizję komputerową do przekształcania zdjęć nieruchomości w konkretne dane. Dzięki temu uzyskuje się informacje o stanie obiektu, ewentualnych kosztach renowacji, a nawet gotowe projekty budynków wraz z obliczeniami potencjału inwestycyjnego w badanej okolicy.
 

 

Źródło: KRN.pl | 2023-05-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

atmservices44 ⋅ 01-06-2023 | 23:45

debetowe. Tych kart można używać do wypłacania gotówki w dowolnych bankomatach lub w sklepach, sklepach i punktach sprzedaży. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym nabywcom na całym świecie, karty mają cotygodniowy limit wypłat. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym nabywcom na całym świecie. Niektóre karty mają dzienny limit wypłat w wysokości 5 000 w bankomacie i do 100 000 limitów wydatków w zależności od zastosowania. Stanie się bogatym i prowadzenie stylu życia bogatych i sławnych to marzenie wielu ludzi. I podczas gdy większość ludzi idzie do pracy lub szuka innych etycznych metod zarabiania pieniędzy w Internecie. Zaprogramowana karta debetowa może wypłacać pieniądze z dowolnych bankomatów, ponieważ nie ma na niej imienia i nazwiska oraz jest uniwersalna, a także nieidentyfikowalna. kiedy kupisz którąkolwiek z tych kart, będziesz mieć pieniądze na biznes, zakupy i wspaniałe życie dla pokoleń i społeczności. PROGRAMOWANA pusta karta bankomatowa zostanie dostarczona do Ciebie w dowolne miejsce na świecie. E-mail: atmservices44@yahoo.com E-mail: atmservices44@aol.com

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdziałki na wynajemkamienice na wynajemmieszkania na wynajem powiat Średzkilokale użytkowe na wynajem powiat M. Rybnikmieszkania na sprzedaż gmina Gubinlokale użytkowe na wynajem gmina Chełmmieszkania na sprzedaż w Starej Gąscedomy na sprzedaż w Pieńki-Augustówdomy na wynajem w Jeżowcu

Deweloperzy

);