Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Brama Wyżynna odzyskała blask

2012-03-07

Brama Wyżynna odzyskała blask

Zakończył się remont obiektu, w którym przed Euro 2012 zacznie funkcjonować Regionalne Centrum Informacji Turystycznej.

Zakończył się remont Bramy Wyżynnej w Gdańsku. Przed Euro 2012 zacznie tam funkcjonować Regionalne Centrum Informacji Turystycznej.

W ramach przeprowadzonych prac wykonano konserwację elewacji i wnętrz bramy. Brama odzyskała fryzy, złocenia i kolory na herbach. We wnętrzu usunięto ściany, dzięki czemu parter stał się przestronną recepcją. Piętro zaaranżowane zostało na salę konferencyjną. Dookoła obiektu wykonano izolacje pionowe i poziome, zamontowano także węzeł ciepłowniczy w piwnicy i instalację klimatyzacyjną.

Podczas modernizacji odkryto drewnianą konstrukcję, która w przeszłości prawdopodobnie służyła do podnoszenia i opuszczania mostu zwodzonego. Drewniane elementy zachowano i zakonserwowano. Fragmenty instalacji będzie można obejrzeć przez tzw. okulus w podłodze 1 piętra.

Remont Bramy Wyżynnej kosztował łącznie ok. 3,2 mln zł. Prace nadzorowało Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

Źródło: KRN.pl | 2012-03-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadziałki do kupieniagaraże do kupieniadomy na wynajem powiat Bieruńsko-Lędzińskimieszkania na wynajem powiat Monieckilokale użytkowe na wynajem gmina Iwkowamieszkania na wynajem gmina Domanicemieszkania na wynajem w Kotfiniemieszkania na sprzedaż w Walerciniemieszkania na wynajem w Tomaszewie

Deweloperzy

);