Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Brakuje nam na opłacenie rachunków

Magdalena Hojniak | 2018-11-23

Brakuje nam na opłacenie rachunków

Tylko 30 proc. Polaków nie przejmuje się, że trzeba opłacić rachunki. Co 5 martwi się, że w tym miesiącu nie wystarczy mu na opłaty.

Komfort finansowy to jeden z czynników determinujących poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, a jak pokazały badania BIG InfoMonitor, tylko 30 proc. Polaków czuje w tym zakresie pewność. Już co 25 badany deklaruje, że nie ma pieniędzy na najpilniejsze potrzeby. Pytanie o to, czy w tym miesiącu wystarczy na zapłacenie rachunków zadaje sobie co 5 osoba.

Dwie trzecie badanych z tej grupy podkreśla, że nie wystarcza im pieniędzy nawet na najpilniejsze potrzeby. Z kolei budżet domowy kolejnych 14 proc. ankietowanych balansuje na krawędzi, mówi prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak.

Z danych wynika, że większość Polaków ma problem, żeby się utrzymać, a kłopoty finansowe stanowią codzienność. Terminowe opłacenie rachunków i inne niezbędne wydatki wiążą się z wieloma wyrzeczeniami. Z zadłużeniem boryka się 2,76 mln Polaków, co oznacza, że termin wniesienia opłaty przekroczył 30 dni, a wartość rachunków wynosi więcej niż 200 zł. Łączna suma wynikająca z nieuregulowanych należności do zapłaty osiągnęła już kwotę 73,4 mld zł.

Badania pokazały, że najgorzej z opłacaniem rachunków radzą sobie osoby młode, mające od 18 do 24 lat. Tuż za nimi sytuują się ludzie w wieku 35-44 lata, z kolei najlepiej swoimi finansami zarządzają seniorzy – w tej grupie z opłatami nie radzi sobie 13 proc. badanych.

Sławomir Grzelczak podkreśla, że o wywiązywaniu się z płatności w głównej mierze decyduje umiejętne gospodarowanie domowym budżetem i odpowiedzialność, nie zaś zasobność finansowa. Odpowiednie dopasowanie wydatków do możliwości chroni przed zadłużeniem.
Ze względu na zróżnicowanie geograficzne największe problemy z finansami mają mieszkańcy województw: podkarpackiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.  

Źródło: KRN.pl | 2018-11-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażdomy na wynajemdomy na sprzedażdomy na wynajem powiat Bytowskimieszkania na wynajem powiat M. Krakówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Brzeźnicadomy na wynajem gmina Parysówmieszkania na sprzedaż w Michałowiemieszkania na sprzedaż w Glisniemieszkania na wynajem w Pławinku

Deweloperzy

);