Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Brak symboli statystycznych spowodował spore kłopoty

2006-08-11

Brak symboli statystycznych spowodował spore kłopoty

Znamy już najczęstsze problemy, z jakimi zmagały się urzędy skarbowe i osoby ubiegające się o zwrot VAT za materiały budowlane przez pierwsze pół roku obowiązywania ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.

Znamy już najczęstsze problemy, z jakimi zmagały się urzędy skarbowe i osoby ubiegające się o zwrot VAT za materiały budowlane przez pierwsze pół roku obowiązywania ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. z 2005 r., nr 177, poz. 1468).

Jak donosi na swych łamach "Rzeczpospolita", najczęściej oprócz braku dokumentów potwierdzających prawo osoby do lokalu (domu) mieszkalnego podatnicy mieli kłopoty z ustaleniem, które materiały budowlane uprawniają do zwrotu. Wszystko za sprawą brakujących symboli PKWiU. Sprzedawcy nie podawali ich na fakturach, bo takiego obowiązku nie mają. Sprawę dodatkowo komplikował fakt, iż osoby, które kupiły materiały budowlane, miały problemy z ustaleniem rodzaju surowca, z jakiego zostały wykonane, i np. technologii ich produkcji. W efekcie problematyczne było ustalenie symbolu PKWiU i prawa do zwrotu VAT.

Ponadto, jak wynika z artykułu "Rzeczpospolitej", podatnicy zapominali o załącznikach, podpisach i braku danych współmałżonka, o błędach rachunkowych nie wspominając. Urzędnicy wskazują również na brak kwot zwrotu lub nieprawidłowe ich wyliczenie oraz brak numeru NIP lub podanie nieprawidłowego.

Zwrócenie uwagi na najczęstsze nieprawidłowości w złożonych do tej pory wnioskach jest ważne z jeszcze jednego powodu. Pozwoli uniknąć błędów w przyszłości, ponieważ o zwrot VAT możemy występować jeszcze przez najbliższe dwa lata. Ostatni wniosek musi zostać złożony do 30 czerwca 2008 r.

Źródło: "Rzeczpospolita", 10.08.2006 | 2006-08-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Kamiennogórskimieszkania na wynajem powiat Jaworskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Ostrowiec Świętokrzyskidomy na sprzedaż gmina Brańskdomy na wynajem w Łęgudomy na wynajem w Szozdachdomy na sprzedaż w Antolce

Deweloperzy

);