Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Brak strategii mieszkaniowej blokuje dopłaty z budżetu

2009-09-04

Brak strategii mieszkaniowej blokuje dopłaty z budżetu

Mimo ustawowego obowiązku tylko niewielka część samorządów uchwaliła własne plany mieszkaniowej strategii.

Mimo ustawowego obowiązku tylko niewielka część samorządów uchwaliła własne plany mieszkaniowej strategii – informuje „Gazeta Prawna”.

W ubiegłym roku oddano statystycznie mniej niż jedno mieszkanie socjalne na gminę – przypomina „Gazeta Prawna”. W konsekwencji dziś brakuje ok. 1,8 mln mieszkań dla najuboższych. Tymczasem gminy nie prowadzą aktywnej polityki czynszowej, za to chaotycznie wyprzedają nieruchomości.

W tworzeniu nowych mieszkań przez gminy pomóc mają nowe przepisy o finansowym wsparciu w tworzeniu lokali socjalnych. Jak przyznaje w rozmowie z dziennikiem Roman Nowicki, przewodniczący Kongresu Budownictwa, brakuje wieloletnich programów rozwoju budownictwa mieszkaniowego, do czego gminy są zobowiązane ustawowo. Wnioski aplikacyjne w nowej formule o pomoc z budżetu państwa na budowę gminnego zasobu mieszkalnego można składać od 1 września.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 1.09.2009 | 2009-09-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażgaraże na sprzedażdziałki na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Głubczyckimieszkania na wynajem powiat Międzyrzeckilokale użytkowe na wynajem gmina Sędziszówmieszkania na sprzedaż gmina Lubawamieszkania na wynajem w Michałowiemieszkania na wynajem w Wieprzudomy na sprzedaż w Janiszowicach

Deweloperzy

);