Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

BIG informuje: Polacy zadłużają się na miliardy

Maria Gil | 2019-03-13

BIG informuje: Polacy zadłużają się na miliardy
Długi Polaków rosną coraz bardziej

Według raportu przygotowanego przez BIG Monitor zaległe długi Polaków za 2018 r. wyniosły 74 mld zł.

Mimo sukcesywnego rozwoju gospodarki, około 2,78 mln Polaków zwleka ze spłatą świadczeń kredytowych i pozakredytowych. Całkowita kwota długów za 2018 r. jest wyższa o 6,8 mld zł. od sumy osiągniętej w 2017 r. Podsumowanie „InfoDługu-Ogólnopolskiego Raportu o Zaległym Zadłużeniu i Niesolidnych Dłużnikach” wykazało, że 9 na 100 Polaków boryka się z terminową spłatą zadłużeń finansowych.

Przy opracowaniu raportu, analizie poddano długi na kwotę min. 200 zł, których okres spłacenia przekroczył 30 dni. Do najczęściej nieopłaconych na czas rat należą: kredyty na mieszkanie, pożyczki z firm pożyczkowych, rozliczenia za korzystanie z usług telekomunikacyjnych, tv kablowej, opłaty czynszowe, prąd oraz świadczenia finansowe nałożone przez sąd (alimenty, grzywny itp.).

W opinii Sławomira Grzelczaka, prezesa BIG InfoMonitor, rządowy program 500+, podwyżki w pracy i zmniejszenie bezrobocia nie są przeznaczane na spłatę zadłużeń. Jak na razie wzrost dochodów w większym stopniu oddziałuje na zwiększenie aspiracji konsumpcyjnych, poprawę zdolności kredytowej i możliwość zadłużania się na wyższe kwoty – dodał prezes.

Najwięcej dłużników zarejestrowano na zachodzie kraju
. W województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim oraz lubuskim ponad 100 na 1000 osób nie spłaca swoich zobowiązań w terminie. Dla porównania, we wschodnich województwach z regularnego płacenia rat nie wywiązuje się od 48 do 64 na 1000 mieszkańców.

Wiek również ma wpływ na regulowanie zaległości pieniężnych. Według raportu BIG najwyższa liczba dłużników znajduje się w przedziale wiekowym: 35-44 lata. W skali kraju rekordzistą został natomiast 62-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, który jest zadłużony na kwotę 69,3 mln zł.

 


 

Źródło: KRN.pl | 2019-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

START CITY
Sand Hotel ****
NY Residence, lokal usługowy
Nowa 5 dzielnica - lokale...

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

NY Residence, lokal usługowy

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

Nowa 5 dzielnica - lokale...

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemlokale użytkowe do kupieniamieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Włodawskimieszkania na wynajem powiat Pruszkowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Radomskodomy na sprzedaż gmina Stary Targmieszkania na sprzedaż w Ruzieckumieszkania na sprzedaż w Górachdomy na wynajem w Luboradzu

Deweloperzy

);