Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bierzemy większe kredyty

2011-09-02

Bierzemy większe kredyty

Polacy zaciągają coraz wyższe kredyty. Wbrew rosnącemu kursowi franka szwajcarskiego, zwiększył się jego udział w puli pożyczek mieszkaniowych.

Polacy zaciągają coraz wyższe kredyty. Średnia wysokość pożyczki pożyczki mieszkaniowej w II kwartale 2011 r. wyniosła 208,9 tys. zł – wynika z raportu AMRON-SARFiN, przygotowanego na zlecenie Związku Banków Polskich. Oznacza to wzrost 0,23 proc. w stosunku do kwartału wcześniejszego. Porównanie pierwszego półrocza bieżącego roku z całym rokiem 2010 wskazuje na wzrost średniej wysokości kredytu o blisko 3 tys. zł.

W II kwartale 2011 r. zawarto 62 197 umów o kredyt mieszkaniowy na łączną kwotę 13,4 mld zł. Oznacza to wzrost liczby zawartych umów o 8,02 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem (9,33 proc. pod względem wartości pożyczek). To największy przyrost kredytów od dwunastu miesięcy. Obecnie czynnych jest ponad 1,5 mln umów kredytowych o całkowitej wartości 283,4 mld zł.

Pomimo rosnącego kursu franka oraz niekorzystnych informacji napływających z rynków światowych, w II kwartale wzrósł udział kredytów zaciąganych w walutach obcych. Pożyczki w szwajcarskiej walucie stanowiły 7,5 proc. ogólnej puli kredytów, a w euro – 14,1 proc – wynika z raportu AMRON-SARFiN. Udział franka jest najwyższy od IV kwartału 2009 r., kiedy wynosił on 8,1 proc. W walutach obcych zaciągano jednak znacznie wyższe kredyty – ich średnia wartość wyniosła ponad 351 tys. zł, podczas gdy kredytów złotowych – ponad 187 tys. zł.

 

Źródło: KRN.pl | 2011-09-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Opatowskimieszkania na sprzedaż powiat Wieruszowskimieszkania na sprzedaż gmina Rutka-Tartaklokale użytkowe na wynajem gmina Dębowiecmieszkania na wynajem w Damianachdomy na sprzedaż w Zawidzu Kościelnymmieszkania na wynajem w Starym Dolnie

Deweloperzy

);