Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bezrobotni nie chcą korzystać z pomocy

2009-08-31

Bezrobotni nie chcą korzystać z pomocy

Rząd zarezerwował ponad 400 mln zł na pomoc osobom, które straciły pracę i mają kłopoty ze spłatą kredytów hipotecznych. Bezrobotni nie chcą jednak korzystać z tej formy wsparcia.

Rząd zarezerwował ponad 400 mln zł na pomoc osobom, które straciły pracę i mają kłopoty ze spłatą kredytów hipotecznych – podaje „Gazeta Prawna”. Bezrobotni nie chcą jednak korzystać z tej formy wsparcia.

Jak czytamy dalej, urzędy pracy od 5 sierpnia przyjmują wnioski od bezrobotnych o pomoc w spłacie kredytów hipotecznych. Osoba, która spłaca kredyt hipoteczny, utraciła pracę albo zlikwidowała działalność gospodarczą po 1 lipca 2008 r. i jest zarejestrowana jako bezrobotna z prawem do zasiłku, może ubiegać się w urzędzie pracy o pomoc w jego spłacie. Bezrobotny musi złożyć wniosek o wsparcie finansowe do końca 2010 r. w urzędzie pracy, w którym jest zarejestrowany. Zgodnie z ustawą, pomoc nie może być przyznana, jeśli w dniu złożenia wniosku o pomoc bezrobotny lub jego małżonek jest właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Nie można jej otrzymać także wtedy, gdy jeden z małżonków posiada inne spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub prawo do domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego budowanych w celu przeniesienia ich własności na rzecz członków – przypomina dziennik.

Z informacji „Gazety Prawnej” wynika, że bezrobotni nie są zainteresowani otrzymaniem wsparcia finansowego. Do niektórych powiatowych urzędów pracy (PUP) trafiło zaledwie kilka wniosków. W urzędzie warszawskim i zielonogórskim są trzy wnioski, w Poznaniu, Białymstoku i Oświęcimiu – jeden. Są jednak i takie w których nie został złożony żaden wniosek (np. w Stalowej Woli, Dąbrowie Tarnowskiej i Świnoujściu) – czytamy. Co ciekawe, rząd i analitycy spodziewali się znacznie większego zainteresowania ze strony bezrobotnych. Eksperci rządowi, przygotowując ustawę, wyliczyli, że prawie 50 tys. osób skorzysta z pomocy państwa.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 31.08.2009 | 2009-08-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażgaraże na wynajemdziałki na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Golubsko-Dobrzyńskimieszkania na wynajem powiat Górowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowa Sóllokale użytkowe na sprzedaż gmina Koronowodomy na wynajem w Przymiarkachmieszkania na sprzedaż w Koźlimieszkania na sprzedaż w Żydowie

Deweloperzy

);