Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bezcenny oddech

2011-05-06

Bezcenny oddech

Badania Instytutu Rozwoju Miast wskazują, że w zależności od zakresu kontaktu terenów zabudowanych z zielonymi różnica temperatur może wynieść nawet 8 stopni celsjusza.

Badania Instytutu Rozwoju Miast wskazują, że w zależności od zakresu kontaktu terenów zabudowanych z zielonymi różnica temperatur może wynieść nawet 8 stopni celsjusza. Dla zwiększania przyszłej jakości życia w mieście kluczowe jest zachowanie w Krakowie odpowiedniej ilości terenów zielonych. Mowa głównie o terenach znajdujących się wzdłuż rzek, ponieważ one wpływają na naturalne przewietrzanie miasta.

Naturalne kanały oczyszczania powietrza nie działają tak jak powinny, ponieważ powietrze coraz częściej jest zatrzymywane przez zabudowania znajdujące się w pobliżu rzek – zaznacza Krzysztof Błażejczyk, który jest autorem ekspertyzy na temat przewietrzania miasta z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.
 
W ostatnich latach niestety to właśnie te tereny stały się obiektem zainteresowania deweloperów, którzy zaczęli prężnie je skupować, zabierając tym samym dużą część „płuc miasta”. Różne rankingi poświęcone ocenie jakości życia w miastach europejskich bardzo przeciętnie oceniają Kraków – zauważa w „Gazecie Wyborczej” prof. Zygmunt Ziobrowski, urbanista z Instytutu Rozwoju Miast.

 

Źródło: „Gazecie Wyborczej” | 2011-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdziałki do kupieniakamienice na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Jeleniogórskilokale użytkowe na wynajem powiat Jaworskimieszkania na wynajem gmina Pleszewlokale użytkowe na sprzedaż gmina Kętrzynmieszkania na sprzedaż w Czernicachmieszkania na sprzedaż w Garczyniemieszkania na wynajem w Dąbrówkach

Deweloperzy

);