Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bez podatku, gdy pieniądze pójdą na remonty

2006-12-21

Bez podatku, gdy pieniądze pójdą na remonty

Wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe nie będą płaciły CIT od przychodów z działalności gospodarczej, jeżeli przeznaczą je na remonty. To propozycja Ministerstwa Budownictwa.

Wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe nie będą płaciły CIT od przychodów z działalności gospodarczej, jeżeli przeznaczą je na remonty. To propozycja Ministerstwa Budownictwa - informuje "Rzeczpospolita".

Jak czytamy, od nowego roku wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, towarzystwa budownictwa społecznego oraz zarządy domów komunalnych będą - tak jak dotychczas - zwolnione z CIT. Jednak zwolnienie obejmie tylko dochody osiągane z gospodarki mieszkaniowej przeznaczane na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych. Dotyczy to więc należności za mieszkania płaconych przez właścicieli oraz lokatorów. Inne dochody, np. z wynajmu lokali, z reklam, będą już opodatkowane stawką 19 proc. Ministerstwo proponuje, by podmioty te nie płaciły tego podatku, gdy przychody przeznaczą na remonty.

Źródło: "Rzeczpospolita", 20.12.2006 | 2006-12-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki na wynajemmieszkania do kupieniamieszkania na wynajem powiat Bolesławieckilokale użytkowe na wynajem powiat M. Opolelokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowe Piekutylokale użytkowe na sprzedaż gmina Wręczyca Wielkamieszkania na wynajem w Grądy Polewemieszkania na wynajem w Marynowachdomy na wynajem w Nowej Wsi

Deweloperzy

);