Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bez odszkodowania w razie włamania

2006-11-24

Bez odszkodowania w razie włamania

Włamano się to twojego mieszkania? Myślisz, że firma ubezpieczeniowa wyrówna straty? Możesz być niemile zaskoczony. W takich sytuacjach firmy ubezpieczeniowe częściej odmawiają wypłaty odszkodowań niż przyznają pieniądze.

Włamano się to twojego mieszkania? Myślisz, że firma ubezpieczeniowa wyrówna straty? Możesz być niemile zaskoczony. W takich sytuacjach firmy ubezpieczeniowe częściej odmawiają wypłaty odszkodowań niż przyznają pieniądze – informują „Super Nowości".

Jak czytamy w dzienniku, firmy ubezpieczeniowe wymagają, by drzwi zewnętrzne były zamknięte na co najmniej dwa zamki, co więcej na ogół jeden z zamków musi być atestowany. Niektóre firmy (np. Ergo Hestia, Warta) zgadzają się na jeden zamek, ale z atestem Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Wymóg ten dotyczy wszystkich drzwi, którymi można się dostać do domu. Ponieważ wielu właścicieli ubezpieczonych mieszkań nie sprawdza, czy ich zabezpieczenia antywłamaniowe są zgodne z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, niemal standardem jest odmowa przyznania odszkodowania w sytuacji włamania.

„Super Nowości" radzą wszystkim chcącym ubezpieczyć od kradzieży swój dom lub mieszkanie, by przed wykupieniem tego typu polisy zaprosili do domu agenta, który sprawdzi, czy zabezpieczenia antywłamaniowe są zgodne z wymaganiami firmy ubezpieczeniowej i wpisze taką informację we wniosku o ubezpieczenie. W razie odmowy wypłaty odszkodowania za skradzione z domu rzeczy, ten zapis da szansę wygrania w sądzie.

Źródło: „Super Nowości", 24.11.2006 | 2006-11-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianękamienice do kupieniagaraże na wynajemmieszkania na wynajem powiat Choszczeńskidomy na wynajem powiat Oświęcimskilokale użytkowe na wynajem gmina Potok Górnylokale użytkowe na sprzedaż gmina Biszczamieszkania na wynajem w Jeglińcumieszkania na sprzedaż w Zajączkowiedomy na sprzedaż w Kłodawka

Deweloperzy

);