Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Barbara Jezierska odwołana

2011-04-28

Barbara Jezierska odwołana

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki odwołał Barbarę Jezierską z funkcji wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki odwołał Barbarę Jezierską z funkcji wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Barbara Jezierska piastowała ten urząd od czterech lat. Zyskała sobie uznanie organizacji społecznych dzięki uporządkowaniu pracy tego urzędu i odblokowaniu wpisów do rejestru zabytków. Nie obyło się jednak bez konfliktów z wojewodą mazowieckim – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Jacek Kozłowski zarzucał konserwator brak strategii ochrony zabytków i złą współpracę z innymi instytucjami. Próbował odsunąć Jezierską już w 2008 i 2010 r., ale nie uzyskał wtedy zgody generalnego konserwatora. Tym razem Piotr Żuchowski poparł wojewodę. Wniosek złożono w kancelarii. Obowiązki do czasu wyłonienia nowego wojewódzkiego konserwatora zabytków na drodze konkursu przejmie jej z-ca, Rafał Nadolny.

Sama Barbara Jezierska walczyła o swoje stanowisko bardzo długo i nawet gdy urzędnicy przyszli do jej biura z odwołaniem, nie przyjęła dymisji. Protest przeciwko jej zwolnieniu wystosowało 34 organizacji i grono profesorskie z Wojewódzkiej Rady Konserwatorskiej.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-04-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażgaraże na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Żorydomy na sprzedaż powiat Grodziskimieszkania na wynajem gmina Słaboszówmieszkania na wynajem gmina Stromiecmieszkania na wynajem w Piekarachdomy na sprzedaż w Woli Mysłowskiejdomy na sprzedaż w Klisinie

Deweloperzy

);