Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Aukcja na najem lokali mieszkalnych

2006-01-19

Aukcja na najem lokali mieszkalnych

Krakowski Zarząd Budynków Komunalnych zapowiedział na 25 stycznia br. kolejną już aukcję mającą wyłonić najemców lokali mieszkalnych w budynkach zarządzanych przez miasto, a stanowiących własność osób nieznanych z miejsca pobytu, dla których nie został ustanowiony kurator.


Krakowski Zarząd Budynków Komunalnych zapowiedział na 25 stycznia br. kolejną już aukcję mającą wyłonić najemców lokali mieszkalnych w budynkach zarządzanych przez miasto, a stanowiących własność osób nieznanych z miejsca pobytu, dla których nie został ustanowiony kurator. Aukcja, mająca na celu ustalenie wysokości miesięcznej stawki czynszu za 1 m kw. lokalu, zostanie przeprowadzona w siedzibie UMK na os. Zgody. Cena wywoławcza stawki czynszu zostanie ustalona na poziomie najwyższej ze zgłoszonych ofert, przy czym nie może ona być niższa niż 6,45 zł/m kw. Zgodnie z obowiązującymi przepisami cena wywoławcza za m kw. mieszkania nie może być mniejsza niż 3 proc. wartości odtworzeniowej lokalu w skali miesiąca. Ostateczna wysokość czynszu jest określana w zależności od standardu mieszkania i skali potrzeb remontowych ustalonej w porozumieniu z zarządcą budynku. Według obowiązujących przepisów wolne mieszkania znajdujące się w budynkach zarządzanych przez gminę, stanowiących własność osób nieznanych z miejsca pobytu, dla których nie został ustanowiony kurator, są wynajmowane w drodze aukcji lub przetargu. Obecnie miasto zarządza 123 takimi nieruchomościami. Najemcy, którzy zamieszkają lokale pozyskane tą drogą, nie będą mieli możliwości wykupienia zajmowanych lokali. Miasto jest zobowiązane do dalszego poszukiwania prawowitych właścicieli kamienic bądź ich spadkobierców. Więcej informacji na temat aukcji, wystawionych na nią lokali, wysokości wadiów oraz regulujących tę kwestię przepisów można uzyskać w siedzibie UMK przy ul. Wielopole, w Kancelarii Magistratu przy pl. Wszystkich Świętych, a także na stronach internetowych Zarządu Budynków Komunalnych (www.zbk.krakow.pl). Zainteresowani udziałem aukcji mogą składać oferty w ZBK do dnia 24 stycznia br.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 2/2006 | 2006-01-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadziałki na wynajeminne nieruchomości do kupieniamieszkania na wynajem powiat Średzkimieszkania na sprzedaż powiat Lubartowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Sędziszów Małopolskimieszkania na wynajem gmina Mirzecdomy na wynajem w Borowie-Koloniamieszkania na sprzedaż w Poniatmieszkania na sprzedaż w Podłężu

Deweloperzy

);