Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Atrakcyjna Małopolska

2005-06-23

Atrakcyjna Małopolska

Ponad 20 wystawców zaprezentowało swoje oferty na pierwszych Małopolskich Targach Inwestycyjnych, które odbyły się 7 czerwca na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Małopolskie Targi Inwestycyjne zorganizowane przez Województwo Małopolskie, Miasto i Gminę Niepołomice oraz Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego były pierwszą tego typu imprezą, podczas której zainteresowani inwestowaniem w naszym regionie mogli się zapoznać z ofertą prezentowaną przez 16 gmin, 3 miasta, 1 powiat i Krakowski Park Technologiczny Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Imprezą towarzyszącą Targom było Małopolskie Forum Inwestycyjne. W swoich wystąpieniach prelegenci poruszyli zagadnienia dotyczące m.in. form promocji, barier rozwoju przedsiębiorczości i możliwych źródeł finansowania inwestycji infrastrukturalnych.
Zwrócili uwagę, że Małopolska jest atrakcyjnym regionem dla inwestorów przemysłu chemicznego, HIGH-TECH i turystyki. Niestety w porównaniu z innymi obszarami kraju pod względem liczby realizowanych inwestycji nie zajmuje ona pierwszego miejsca. Największym zainteresowaniem wśród potencjalnych inwestorów cieszą się tereny inwestycyjne klasy „A” i „B”, czyli takie, które charakteryzują się uregulowanym stanem prawnym, są przeznaczone pod działalność przemysłową, nie wymagają odrolnienia lub odlesienia, znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej, wojewódzkiej lub autostrady, czyli praktycznie są gotowe do rozpoczęcia inwestycji. Obecnie w Małopolsce są 23 takie oferty (ogółem w Polsce 435).

Mimo wspierania rozwoju lokalnych stref inwestycyjnych z wykorzystaniem funduszy Unii Europejskiej, z powodu braku jasnych i wiążących zasad interpretacji przepisów prawa podatkowego, konieczności uzyskiwania wielu zezwoleń w procesie inwestycyjnym, biurokracji w procedurach związanych z uzyskiwaniem decyzji administracyjnych, czy długiego czasu trwania postępowania sądowego w sprawach gospodarczych inwestorzy rezygnują z ofert i znajdują korzystniejsze warunki do inwestowania u naszych sąsiadów, np. na Słowacji. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby prezentowana oferta była naprawdę dobrze przygotowana. Żeby potencjalny inwestor po zapoznaniu się z nią i zaakceptowaniu jej mógł od razu przystąpić do działania, zamiast oczekiwać na załatwienie długotrwałych formalności proceduralnych. Ponadto każda oferta powinna uwzględniać przede wszystkim potrzeby i oczekiwania regionu.

Na zakończenie Targów organizatorzy przygotowali część prezentacyjno-warsztatowo-panelową, podczas której można było uczestniczyć w prezentacji inwestycji zrealizowanych w Gminie Niepołomice, dowiedzieć się, jak skutecznie pozyskiwać inwestorów, pokonując regionalne bariery rozwoju inwestycji, jak również zapoznać się z samorządowymi projektami infrastrukturalnymi jako sposobem pozyskiwania nowych inwestycji.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 12/2005 | 2005-06-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażmieszkania do kupieniamieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat Raciborskilokale użytkowe na wynajem powiat Nowodworskidomy na wynajem gmina Budziszewicedomy na sprzedaż gmina Iławadomy na wynajem w Patrzykowiemieszkania na wynajem w Koszęciniedomy na sprzedaż w Parszkowie

Deweloperzy

);