Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Atrakcja turystyczna w Forcie II

2010-01-25

Atrakcja turystyczna w Forcie II

Stowarzyszenie „Lepszy świat” zaproponowało, aby na terenie Fortu II, znajdującego się przy ul. Obodrzyckiej, powstało nowoczesne niezależne centrum społeczno-kulturalne.

Stowarzyszenie „Lepszy świat” zaproponowało, aby na terenie Fortu II, znajdującego się przy ul. Obodrzyckiej, powstało nowoczesne niezależne centrum społeczno-kulturalne – informuje „Dziennik Wielkopolski”.

Swój projekt Stowarzyszenie przedstawiło w czasie obrad Komisji Ochrony Środowiska i Rewitalizacji Rady Miasta Poznania. Spotkał się on z aprobatą radnych. Dobrze zachowany i atrakcyjnie zlokalizowany obiekt jest cały czas użytkowany, dlatego z przystąpieniem do tworzenia centrum kulturalnego trzeba będzie najprawdopodobniej poczekać do końca terminów umów wynajmu – czytamy dalej.
 
Modernizacja Fortu II może się stać ważnym punktem w strategicznych planach miasta, takich jak Euro 2012 czy starania o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Plan rozkłada prace na dziesięć lat. Najpierw teren ma zostać ogrodzony, a pomieszczenia forteczne zabezpieczone. W ciągu pół roku ma powstać sala kinowo-projekcyjna i zaplecze biurowe. Fort II ma też mieścić schronisko młodzieżowe oraz sześć stref: konferencyjno-kinową, koncertową, ekologiczną, sportową, gospodarczą oraz muzealną. Inwestycja zostanie sfinansowana z pieniędzy stowarzyszenia, zbiórek publicznych oraz sponsorów i funduszy unijnych, nie obciąży więc budżetu miasta – dodaje dziennik.
 

 

Źródło: „Dziennik Wielkopolski” 25.01.2010 | 2010-01-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Tomaszowskilokale użytkowe na wynajem powiat Śremskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Rzeczenicadomy na wynajem gmina Moszczenicamieszkania na sprzedaż w Ostropolumieszkania na wynajem w Kwaczalemieszkania na wynajem w Wysoce

Deweloperzy

);