Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

A nowych mieszkań coraz mniej

2006-09-20

A nowych mieszkań coraz mniej

W sierpniu na rynek trafiło 8600 mieszkań gotowych do użytku wybudowanych przez deweloperów, czyli o 10,4 proc. mniej niż rok temu.

W sierpniu na rynek trafiło 8600 mieszkań gotowych do użytku wybudowanych przez deweloperów, czyli o 10,4 proc. mniej niż rok temu – podał w komunikacie Główny Urząd Statystyczny. To ciąg dalszy spadku widocznego od lipca, kiedy to liczba nowych mieszkań zmniejszyła się o 5,5 proc. Jedynie spółdzielnie odnotowały wzrost – o 75 proc. – jednak w ogólnej skali daje to zaledwie 781 lokali.

Coraz gorzej ma się budownictwo komercyjne. W sierpniu liczba mieszkań mieszkań wybudowanych na sprzedaż lub wynajem spadła aż o 14,2 proc. i wyniosła 2312, zaś w porównaniu z lipcem br. spadła o 20,3 proc.

Głównym powodem takiej sytuacji jest brak terenów pod inwestycje mieszkaniowe wynikający z nieustannego braku planów zagospodarowania przestrzennego. W rezultacie popyt na nowe mieszkania o 4,5-5 proc. przewyższa ich podaż.

Źródło: GUS | 2006-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Leżajskimieszkania na wynajem powiat Jarocińskidomy na wynajem gmina Konstancin-Jeziornadomy na wynajem gmina Czerwieńskmieszkania na wynajem w Czernicachdomy na sprzedaż w Blizociniemieszkania na sprzedaż w Myślniewie

Deweloperzy

);