Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

A nowych mieszkań coraz mniej

2006-09-20

A nowych mieszkań coraz mniej

W sierpniu na rynek trafiło 8600 mieszkań gotowych do użytku wybudowanych przez deweloperów, czyli o 10,4 proc. mniej niż rok temu.

W sierpniu na rynek trafiło 8600 mieszkań gotowych do użytku wybudowanych przez deweloperów, czyli o 10,4 proc. mniej niż rok temu – podał w komunikacie Główny Urząd Statystyczny. To ciąg dalszy spadku widocznego od lipca, kiedy to liczba nowych mieszkań zmniejszyła się o 5,5 proc. Jedynie spółdzielnie odnotowały wzrost – o 75 proc. – jednak w ogólnej skali daje to zaledwie 781 lokali.

Coraz gorzej ma się budownictwo komercyjne. W sierpniu liczba mieszkań mieszkań wybudowanych na sprzedaż lub wynajem spadła aż o 14,2 proc. i wyniosła 2312, zaś w porównaniu z lipcem br. spadła o 20,3 proc.

Głównym powodem takiej sytuacji jest brak terenów pod inwestycje mieszkaniowe wynikający z nieustannego braku planów zagospodarowania przestrzennego. W rezultacie popyt na nowe mieszkania o 4,5-5 proc. przewyższa ich podaż.

Źródło: GUS | 2006-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażmieszkania na wynajeminne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Świeckidomy na sprzedaż powiat Zgierskilokale użytkowe na wynajem gmina Parczewmieszkania na wynajem gmina Strykówmieszkania na wynajem w Nowym Janowiedomy na wynajem w Łączcedomy na wynajem w Tragaminie

Deweloperzy

);