Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Turystyczny sukces Warszawy

Magdalena Hojniak | 2018-08-28

Turystyczny sukces Warszawy

W porównaniu z 2016 r. w 2017 r. liczba gości wzrosła o 24 proc. Kto Warszawę odwiedza najczęściej, a kto zostawia najwięcej pieniędzy?

W 2017 r. Warszawę odwiedziło ponad 25 mln turystów. Większość gości zza granicy stanowili Niemcy, Amerykanie, a także Brytyjczycy. Niezmiennie z popularności w stolicy słyną Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Polin czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Ze względu na atmosferę i klubokawiarnie coraz większym zainteresowaniem odwiedzających cieszy się Praga, uznana przez portal Business Insider za jedną z „najfajniejszych” dzielnic w Europie.

Na jeden dzień do stolicy przyjechało ok. 16 mln gości, z kolei z noclegu skorzystało 9,7 mln przyjezdnych. Liczba osób, które odwiedziły Warszawę w 2017 r. była o 24 proc. większa niż w roku poprzednim. Pobyt w stolicy Polski kosztuje turystów przeciętnie 810 zł, a najwięcej wydają Japończycy i Amerykanie. Sumy, jakie zostawili w stołecznym budżecie to odpowiednio 3,7 i 2,3 tys. zł.

Warszawiacy są postrzegani przez turystów jako osoby przyjazne. Pozytywnie oceniają również tutejsze zabytki, ofertę kulturalno-rozrywkową oraz gastronomię, a co najważniejsze, deklarują chęć ponownych odwiedzin czy rekomendacji znajomym. Warszawa w oczach turystów zyskuje 8,66/10 punktów.  

Źródło: KRN.pl | 2018-08-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Strzelińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Krapkowickimieszkania na wynajem gmina Wodzisławlokale użytkowe na wynajem gmina Frampoldomy na sprzedaż w Brzozówcedomy na sprzedaż w Hołowniemieszkania na sprzedaż w Woli Małej

Deweloperzy

);