Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe prawo wkroczy na budowy

Magdalena Hojniak | 2018-11-20

Nowe prawo wkroczy na budowy

Zawody architekta i inżyniera budownictwa sprecyzują odpowiednie ustawy. Ministerstwo opracowuje dokumenty.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce nadać odpowiednią rangę zwodom architekta i inżyniera budownictwa. Podkreślone mają zostać również samodzielność oraz niezależność tych dwóch profesji. W ramach zmian zlikwidowana zostanie specjalność architektoniczna oraz wynikające z niej dotychczas uprawnienia budowlane. Zamiast tego tytuł zawodu architekta zyska ochronę prawną, a wynikające z niego uprawnienia będą niepodzielne.

Z kolei inżynierowie budownictwa będą mogli projektować nie tylko konstrukcje, ale także architekturę poszczególnych obiektów. Tym samym zyskają nowe uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Co istotne, zyskanie takiej możliwości nie będzie się wiązało z koniecznością zdawania odrębnego egzaminu.

Jeśli chodzi o kierowanie pracami na budowie, funkcję będą mogli pełnić obydwaj specjaliści. Projekt ustawy zakłada, że kierownik budowy będzie musiał zadbać o kompetentnych pracowników w sytuacji, gdy jego kompetencje nie pozwalają na kierowanie jakimiś robotami.

Nowe przepisy nie wyeliminują jednak konieczności współpracy pomiędzy architektami a inżynierami, co będzie szczególnie widoczne m.in. podczas kierowania budową.  

Źródło: KRN.pl | 2018-11-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Maat ⋅ 20-11-2018 | 23:35

czyli skopiujemy dokładnie niemiecki system - co w tym innowacyjnego? Czy to zadziała w naszych realiach?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupienialokale użytkowe na wynajemkamienice na zamianędomy na sprzedaż powiat Biłgorajskimieszkania na wynajem powiat Łomżyńskimieszkania na wynajem gmina Klwówlokale użytkowe na wynajem gmina Kościelecmieszkania na sprzedaż w Nowej Strzemesznejmieszkania na sprzedaż w Borawemieszkania na sprzedaż w Brzezinach

Deweloperzy

);