Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe prawo wkroczy na budowy

Magdalena Hojniak | 2018-11-20

Nowe prawo wkroczy na budowy

Zawody architekta i inżyniera budownictwa sprecyzują odpowiednie ustawy. Ministerstwo opracowuje dokumenty.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce nadać odpowiednią rangę zwodom architekta i inżyniera budownictwa. Podkreślone mają zostać również samodzielność oraz niezależność tych dwóch profesji. W ramach zmian zlikwidowana zostanie specjalność architektoniczna oraz wynikające z niej dotychczas uprawnienia budowlane. Zamiast tego tytuł zawodu architekta zyska ochronę prawną, a wynikające z niego uprawnienia będą niepodzielne.

Z kolei inżynierowie budownictwa będą mogli projektować nie tylko konstrukcje, ale także architekturę poszczególnych obiektów. Tym samym zyskają nowe uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Co istotne, zyskanie takiej możliwości nie będzie się wiązało z koniecznością zdawania odrębnego egzaminu.

Jeśli chodzi o kierowanie pracami na budowie, funkcję będą mogli pełnić obydwaj specjaliści. Projekt ustawy zakłada, że kierownik budowy będzie musiał zadbać o kompetentnych pracowników w sytuacji, gdy jego kompetencje nie pozwalają na kierowanie jakimiś robotami.

Nowe przepisy nie wyeliminują jednak konieczności współpracy pomiędzy architektami a inżynierami, co będzie szczególnie widoczne m.in. podczas kierowania budową.  

Źródło: KRN.pl | 2018-11-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Maat ⋅ 20-11-2018 | 23:35

czyli skopiujemy dokładnie niemiecki system - co w tym innowacyjnego? Czy to zadziała w naszych realiach?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemgaraże do kupieniadomy na wynajem powiat Siedleckilokale użytkowe na wynajem powiat Brzozowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Borne Sulinowolokale użytkowe na sprzedaż gmina Miedzichowodomy na sprzedaż w Górkach Wielkichmieszkania na wynajem w Bielskumieszkania na wynajem w Baboszewie

Deweloperzy

);