Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Rozwód i podział majątku

W czasie trwania małżeństwa zapisałem się do Spółdzielni Mieszkaniowej typu własnościowego. Wymagany wkład oraz wartość mieszkania zapłaciłem z majątku osobistego przedmałżeńskiego. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży nieruchomości i samochodu, które otrzymałem w spadku po Ojcu. Żona nie przyczyniła się w żadnej mierze do kosztów mieszkania, a nasze zarobki nie pozwalały na jakiekolwiek wpłaty. Ponadto Żona nie została ujęta w przydziale na mieszkanie. Został on wystawiony tylko na mnie. Czy mieszkanie to stanowi moją wyłączną własność z możliwością sprzedaży? Czy mogę przez zniesieniem współwłasności sprzedać to mieszkanie?

Jeżeli mieszkanie zostało nabyte w trakcie trwania małżeństwa w drodze przydziału (nabycie pierwotne) stanowi ono majątek dorobkowy małżonków, niezależnie od faktu, kto jest członkiem spółdzielni i w nim zamieszkuje. Sąd podczas postępowania rozwodowego dokona podziału majątku, tylko jeżeli byli małżonkowie będą zgodni co do sposobu podziału. W innym wypadku konieczne będzie oddzielne postępowanie sądowe. Bez podziału majątku dorobkowego mieszkanie to może Pan sprzedać tylko wraz z byłą żoną. Nie jest możliwa sprzedaż bez jej zgody.


2006-01-17

powrót do listy pytań do prawnika

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażkamienice na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy na wynajem powiat Sokólskidomy na wynajem powiat Przysuskimieszkania na sprzedaż gmina Dąbrówkadomy na wynajem gmina Malanówdomy na wynajem w Radziejowiemieszkania na wynajem w Upuszczewmieszkania na sprzedaż w Krzywe

Deweloperzy

);