Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Prawo budowlane

Odpowiedzialność za katastrofę budowlaną

Sąsiad buduje na granicy, zawiera z nami porozumienie „o zgodę na wejście na teren naszej nieruchomości” w zamian za rekompensatę. Na co zwrócić uwagę w tym porozumieniu? Jak się zabezpieczyć na wypadek katastrofy budowlanej?

Kwestia katastrofy budowlanej to nie problem Państwa, tylko budującego budynek, a zabezpieczeniem przed nią służą wymogi stawiane przez Prawo budowlane co do sposobu prowadzenia budowy (projekt budowlany, pozwolenie na budowę, nadzór kierownika budowy i nadzór budowlany organów administracji). Porozumienie może być sporządzone w zwykłej formie pisemnej, powinno zawierać Państwa zobowiązanie do udostępnienia nieruchomości, zakres tego udostępnienia, czas udostępnienia, ewentualnie inne warunki, jakie strony ustaliły między sobą, oraz określać wynagrodzenie, sposób oraz termin jego zapłaty.

Paweł Puch
prawnik

2017-07-31

powrót do listy pytań do prawnika

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
START CITY
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęinne nieruchomości do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Ryckidomy na wynajem powiat Jędrzejowskidomy na wynajem gmina M. Chełmmieszkania na wynajem gmina Goworowomieszkania na wynajem w Bliszczycachmieszkania na wynajem w Palczewicemieszkania na sprzedaż w Janikowicach

Deweloperzy

);