Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Nowe mieszkania – czego oczekują Polacy?

nowe-mieszkania-czego-oczekuja-polacy
Nowe mieszkania – czego oczekują Polacy?

Mogłoby się wydawać, że odpowiedzią na potrzeby Polaków w odniesieniu do nowych mieszkań jest ich duży metraż i lokalizacja w centrum miasta. Jak się okazuje, oczekiwania względem własnego dachu nad głową są dosyć zróżnicowane. Nabywcy nieruchomości stają się dziś coraz bardziej wymagający. Na co zwracają uwagę? Co najbardziej ich interesuje?

Na liście potrzeb względem nowych mieszkań przede wszystkim wpisuje się atrakcyjność okolicy. Wiąże się to zbliską odległością do miejsca pracy i dostępnością takich usług, jak: sklepy, przedszkola, urzędy czy restauracje i puby. Zdalny i hybrydowy tryb pracy również wpłynął na fakt, że lokalizacja w centrum nie jest już tak istotna, o ile okolica oferuje zróżnicowane formy wypoczynku i dostęp do wspomnianych usług. Natomiast na wartości zyskało otoczenie parków i dobrze rozwinięta sieć komunikacji w tym tej publicznej. Dlatego nowe mieszkania blisko metra, kolei czy linii tramwajowych przykuwają uwagę potencjalnych nabywców. Co się tyczy lokalu, ważna jest obecność balkonów, tarasów oraz zazielenionych przestrzeni wspólnych. Coraz więcej klientów ceni sobie jakość wykończenia budynku, a szczególnie zastosowanie ekologicznych systemów i materiałów.
 

Jakie oczekiwania mamy względem wnętrz nowych mieszkań?

 

W przypadku nowych mieszkań ogromne znaczenie ma wystrój wnętrza. Dlatego na popularności zyskują autorskie rozwiązania i zastosowanie trwalszych materiałów. W mieszkaniu chcemy nie tylko spać i jeść, ale również oddawać się naszym hobby i relaksować się w ulubiony dla nas sposób. Coraz częściej w mieszkaniach pracujemy czy nawet uprawiamy fitness. Bez względu na to, czy zakupiona nieruchomość miałaby być naszym nowym domem, czy mieszkaniem inwestycyjnym, zależy nam, aby wykończone wnętrze było funkcjonalne i atrakcyjne dla użytkowników. Przy planowaniu i aranżowaniu mieszkania pomocne może okazać się wsparcie architekta. Całą resztę związaną z wykończeniem i wyposażeniem mieszkania można pozostawić profesjonalnym firmom, które się w tym specjalizują.
 
Jak wynika z raportu „Mieszkałbym. Czego od domu oczekują Polacy?” przygotowanego przez thinkco, to nie metraż wpływa na postrzeganie mieszkania, jako tego wymarzonego. Oprócz wcześniej wymienionych elementów składowych to właśnie dostęp do balkonu, naturalne doświetlenie, funkcjonalność i możliwość adaptacji pod przyszłe potrzeby są istotnymi czynnikami wpływającymi na wybór nieruchomości.
 
 

 

Idealne nowe mieszkaniasą zaplanowane, stylowe i funkcjonalne

 

Nowe mieszkania zaprojektowane przez architekta ułatwiają dostosowanie dostępnej przestrzeni do indywidualnych oczekiwań i ewentualnych przyszłych potrzeb klientów. Bez względu na to, czy zakupiona nieruchomośćma zostać przeznaczone na wynajem krótkoterminowy Airbnb, być kawalerką dla singla czy też mieszkaniem dla rodziców z dwójką dzieci, zaplanowanie, zaaranżowanie i zwizualizowanie wnętrza ułatwia decyzję w sprawie dopasowania materiałów. Projektowanie wnętrza to nie tylko wybór kolorów ścian i wzoru płytek. To ścisła współpraca architekta z klientem, analiza jego potrzeb i opracowanie spójnego pomysłu na nowe mieszkanie. W skład projektu wchodzą m.in.:
 
  • rysunki techniczne z ewentualnymi przeróbkami instalacji hydraulicznej i elektrycznej,
  • rozrysowany układ płytek i podłóg,
  • rysunki wykonawcze dla stolarzy opisujące meble na wymiar,
  • szczegółowy plan funkcjonalny z dobranym wyposażeniem,
  • sposób rozmieszczenia oświetlenia,
  • oraz fotorealistyczne wizualizacje oddające kolory, tekstury i refleksy wybranego wyposażenia.
 
Co więcej, projekt wnętrza może uwzględniać możliwość adaptacji pomieszczeń pod przyszłe potrzeby.
 

Czego oczekujemy od usługi wykańczania „pod klucz” w przypadku nowych mieszkań?

 

Aby zaprojektowane mieszkanie stało się tym wymarzonym, musi jeszcze zostać wykończone, wyposażone i umeblowane. Stan deweloperski, w którym odbierane jest nowe mieszkanie, najczęściej oznacza wnętrze gotowe pod dalsze prace wykończeniowe. Usługa wchodzisz i mieszkasz świadczona przez firmę SaniWell jest najbardziej kompletną i spersonalizowaną opcją na rynku projektowo-wykonawczym. Swoim zakresem obejmuje całość działań prowadzących do wnętrza gotowego do zamieszkania. Usługa wiąże się zatem z zakupem niezbędnych produktów i materiałów, wykończeniem pomieszczeń zgodnie z zaakceptowanym projektem wnętrza, pełnym wyposażeniem i umeblowaniem wraz z wykonaniem mebli na wymiar i montażem sprzętów i dekoracji.
 
Usługa wchodzisz i mieszkasz jest bardziej złożona i kompletna niż inne opcje najczęściej utożsamiane z terminem pod klucz. Nie ogranicza się bowiem do wykonania podstawowych prac wykończeniowych i pakietowych katalogów produktów. Jej założeniem jest dostarczyć wnętrze gotowe do zamieszkania bez angażowania klienta w proces wykończeniowy. Warto zaznaczyć, że zakres świadczonej usługi jest zależny od oczekiwań i potrzeb klienta, a w wyborze materiałów nie ma żadnych ograniczeń.
 
Przez obostrzenia pandemiczne zaczęliśmy w mieszkaniach spędzać więcej czasu. Raport „Mieszkałbym. Czego od domu oczekują Polacy? wskazuje, że prywatna przestrzeń dla każdego z domowników jest bardzo istotna dla komfortu użytkowników. W efekcie czego w projektowanych i wykańczanych lokalach coraz częściej pojawiają się domowe biura dedykowane pod pracę zdalną. Oprócz tego, zastanawiając się co na nowe mieszkanie wybrać, warto wziąć pod uwagę projekt kuchni zaplanowanej dla miłośników gotowania.Nowoczesne rozwiązania zapewniają nie tylko ergonomię, ale również możliwość posiadania prywatnej siłowni ze specjalną wentylacją czy też akustycznie wyizolowanego pokoju do nagrywania instrumentów.
 
 

 

Do kogo jest skierowana usługa projektowania i wykańczania wnętrz?

 

Usługa projektowania i wykańczania wnętrz skierowana jest dla każdego: rodzin z dziećmi, singli czy też prywatnego inwestora. Co więcej, coraz częściej z usług projektowo-wykończeniowych korzystają same firmy deweloperskie, które m.in.: chcą dodatkowo uatrakcyjnić swoją ofertę mieszkaniową bądź wykończyć część nowych mieszkań przeznaczonych na wynajem.
 
Innymi słowy, zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi chętniej decydują się na usługę projektowania i wykańczania wnętrz, gdyż poszukują spersonalizowanych rozwiązań i kompleksowego podejścia do wykańczania mieszkania.
 

 

Źródło: KRN.pl | 2022-07-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);