Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Nietypowe kształty mieszkań - tak czy nie?

Nietypowe kształty mieszkań - tak czy nie?
Projekt: buKa design

Niestandardowa architektura wnętrz przyczynia się do wielu problemów aranżacyjnych. Inwestorów zachęcają jednak korzystne ceny.

Współczesna architektura rzuciła nowe światło na budownictwo mieszkaniowe. Zaczęto kłaść większy nacisk na innowacyjność formy. Swobodny rzut zaowocował nietypowym układem ścian oraz nietuzinkową aranżacją wnętrz. Prosty, geometryczny plan domu nie wymaga skomplikowanych działań dekoracyjnych. Każdy, bez pomocy specjalisty, mniej lub bardziej efektywnie zagospodaruje taką przestrzeń. Niemniej jednak, coraz częściej spotykamy domy, których forma odbiega od standardowej, prostokątnej kompozycji.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Zdefiniujmy „nietypowe wnętrza” – to przede wszystkim mieszkania/domy oparte na planie pozbawionym kątów prostych. Szczególnie lubiane przez indywidualistów, pragnących cieszyć się wyjątkowym domowym zaciszem. Wnętrza o rzucie wielokąta nieforemnego są sposobem na zaznanie wyzwań dekoratorskich, a zwłaszcza na zażegnanie nudy w mieszkaniu. Nierzadko zdarza się, że takie rozwiązania trafiają nam się przypadkowo, na drodze wynajmu bądź spadku. Niestandardowa architektura wnętrz przyczynia się do wielu problemów aranżacyjnych, dlatego możemy zakupić taką nieruchomość po okazyjnej cenie. Nieumiejętne zagospodarowanie takiej przestrzeni wpływa na zaburzenie poczucia harmonii oraz może optycznie zmniejszyć mieszkanie. Decydując się na udekorowanie naszych czterech kątów na własną rękę, musimy pamiętać o niezbędnych zasadach.

W walce z dysharmonią

Kąty nieproste w przypadku przestronnych wnętrz nie powinny sprawić większych problemów. Natomiast mniejsze metraże mogą przyczynić się do wielu niedogodności oraz niemałych wyzwań dekoratorskich. A jak sobie z nimi radzić?

Najbardziej kłopotliwą kwestią jest ustawienie sprzętów, tak by tworzyły zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny układ. Nie sztuka zakupić mebel i postawić go w dowolnym miejscu. Wszystko musi zostać precyzyjnie przemyślane oraz przystosowane do niestandardowych warunków. Urządzanie nietypowego mieszkania to jak szycie garnituru na miarę. Żadna kuchnia pod zabudowę, znaleziona w pierwszej lepszej sieciówce nie spełni swojej funkcji w naszym wnętrzu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie mebli na wymiar. Taki zabieg można zastosować także w przypadku pozostałych pomieszczeń. Musimy wówczas pamiętać, że nie jest to najtańsza metoda.

strona: [ 1 ] 2 3
Źródło: Nr 19/2017 „Krakowski Rynek Nieruchomości” | 2017-11-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

3.7

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

X ⋅ 12-11-2017 | 07:53

Beznadziejny tytuł

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Villa sento
Osiedle Klonowe 14
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna