Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Mieszkania w Warszawie – czy warto zainwestować?

mieszkania-w-warszawie-czy-warto-zainwestowac
Mieszkania w Warszawie – czy warto zainwestować?

Obecnie rynek nieruchomości jest niezwykle dynamiczny. Wiele zamieszania wprowadza rosnąca inflacja oraz kolejna fala epidemii. Czy w tych niepewnych czasach nadal warto zainwestować w nieruchomość? Jakie zalety wynikają z zakupu mieszkania w Warszawie?

Stolica nigdy nie śpi

Warszawa jest specyficznym miastem. To miejsce, w którym można rozwinąć swoje skrzydła, zasmakować samodzielnego życia i cieszyć się wszelkimi dobrami na wyciągnięcie dłoni. Nic dziwnego, że populacja stolicy każdego roku powiększa się o szerokie grono studentów oraz osoby, które chcą rozpocząć życie na własny rachunek. To głównie dla takich ludzi prosperuje rynek oferujący mieszkania w Warszawie.
 
Stolica tętni życiem przez całą dobę, 365 dni w roku. Każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce pracy, doskonałą uczelnię czy najlepszy punkt na rozrywki – i to bez względu na wiek. To niezwykle otwarte i tolerancyjne miasto, które przyciąga jak magnes.

Zakup mieszkania w Warszawie – inwestycja warta swojej ceny

Wartość nieruchomości nieustannie rośnie, co widać po ofertach mieszkań. I choć trudno przewidzieć dalsze losy branży mieszkaniowej, chętnych na zakup mieszkania nie brakuje.
 
Stolica to idealne miejsce na inwestycję. W żadnym innym mieście nie ma tak licznego grona studentów, turystów i osób przybywających w celach zawodowych. Zakup mieszkania w Warszawie w celu wynajmu krótko- lub długoterminowego jest opłacalne, ponieważ nie ma szans, by lokal stał pusty.
 

Mieszkanie w stolicy – na co zwrócić uwagę?

Zakup nieruchomości będzie doskonałą inwestycją pod warunkiem, że transakcja zostanie dokładnie przemyślana. Największe znaczenie ma lokalizacja. Chcąc przekazać lokal na wynajem studentom, należy rozejrzeć się za nieruchomościami w pobliżu popularnych uczelni. Jeśli z kolei celem jest wynajem mieszkania rodzinie z dziećmi, najlepiej sprawdzi się spokojna okolica z dala od centrum.
 
W każdym z przypadków znaczącą rolę odgrywa także komunikacja. Metro, linie autobusowe, tramwaje oraz pociągi – Warszawa jest pod tym względem znakomicie rozwinięta, lecz największym zainteresowaniem cieszą się lokalizacje z bezpośrednim połączeniem do centrum. Dobrze, jeśli przystanek komunikacji miejskiej znajduje się nieopodal miejsca zamieszkania. Wówczas kwestia zwrotu z inwestycji to tylko formalność.

Mieszkanie w Warszawie na wynajem – ile można zarobić?

Życie w stolicy jest drogie, zatem nie ulega wątpliwości, że koszty wynajmu mieszkania również muszą być opłacalne dla właściciela lokalu. Wysokość miesięcznej kwoty za wynajem zależy od nastawienia. Najczęściej wartość czynszu pozwala na spłatę raty, pozostawiając nadwyżkę do dyspozycji właściciela.
 
Jeśli zakup został sfinansowany w całości ze środków własnych, sytuacja jest jasna – tylko od właściciela zależy, o ile wzbogaci się każdego miesiąca, wynajmując zakupiony lokal. Należy również pamiętać, że wartość nieruchomości nieustannie pnie się w górę i za kilka lub kilkanaście lat można sprzedać mieszkanie z ogromnym zyskiem. Czy inwestycja jest warta zachodu? Zdecydowanie tak, jednak wymaga to solidnych przemyśleń, a nawet wsparcia doradcy. 
Źródło: KRN.pl | 2022-08-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);