Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Hotel Piast jak nowy

Hotel Piast jak nowy

Do niedawna zaniedbany Dom Wycieczkowy Piast we Wrocławiu, wybudowany w 1908 r., doczekał się modernizacji.

Do niedawna zaniedbany Dom Wycieczkowy Piast znajdujący w niedalekiej odległości od świeżo wyremontowanego Dworca Głównego PKP oraz Teatru Muzycznego Capitol, nie prezentował się dobrze. Jednak w ramach rewitalizacji ul. Piłsudskiego i on doczekał się modernizacji.

Krótko o historii

Hotel Piast został wybudowany w 1908 r., według projektu architekta Waldemara Milbradta, przy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Wrocławia, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nowo powstały hotel z charakterystyczną półokrągłą wieżą – w której obecnie mieszczą się najbardziej eleganckie pokoje z dużymi oknami – otrzymał nazwę Kronprinz i nosił ją do 1945 r. Na początku XX w. był on niezwykle prestiżowym miejscem i razem z sąsiednim Hotelem Grand (dzisiejszy Nord) stanowił historyczną „bramę miasta”. Przez nią prowadziła najkrótsza droga z dworca kolejowego do centrum.

Piast został wybudowany w stylu klasycystycznym. Elewację hotelu uzupełniono balkonami umieszczonymi na drugiej kondygnacji, kamiennymi girlandami pod oknami trzeciej kondygnacji, pasowym boniowaniem oraz lizenami biegnącymi od drugiego do czwartego piętra. Pięciopiętrowy budynek z użytkowym poddaszem bardzo udanie wkomponowano w otaczającą zabudowę u zbiegu dwóch głównych ulic tego rejonu. Góruje nad dwoma pięciokondygnacyjnymi skrzydłami nakrytymi mansardowym dachem – opowiada Zbigniew Pasieka, Dyrektor Marketingu Hoteli Polonia-Europejski-Piast.

Na parterze w głębi hotelu znajdowała się wówczas restauracja, natomiast od strony ulicy ulokowano lokale usługowo-handlowe – w latach 30. zajmowali je od strony ul. Ogrodowej: Deutsche Bank, fryzjer, kwiaciarnia i biuro podróży, od ul. Kołłątaja – jedna z czterech we Wrocławiu Residenz Drogerie Oskar Sabiers. Na pozostałych piętrach mieściło się 56 pokoi gościnnych i biura, a także sala śniadaniowa, czytelnia i pomieszczenia klubowe. II wojna światowa oszczędziła hotel, jednak mimo to przez długi czas stał on pusty, a jego wyposażenie było sukcesywnie rozkradane. Wkrótce jednak został zagospodarowany – za sprawą firmy Odra Tourist, która była jego właścicielem do końca lat 90. – otrzymał nową nazwę Piast i zaczął przyjmować gości. Po reaktywacji reklamowany był jako hotel pierwszej kategorii ze 140 miejscami noclegowymi. Do końca lipca 2013 r. Piast działał jako Dom Wycieczkowy ze 184 miejscami noclegowymi w 66 pokojach wieloosobowych, tylko trzy z nich posiadały własne łazienki.


Zasłużona modernizacja

Obecna firma zarządzająca Hotelem Piast – oraz sąsiadującymi z nim Hotelami Europejskim i Polonią – Cohm Sp. z o.o. przeprowadziła gruntowny remont tego zabytkowego obiektu, który przywrócił mu dawną świetność. Otwarcie nowo wyremontowanego hotelu miało miejsce 18 lutego 2015 r. Honorowym gościem i współgospodarzem uroczystości był Cezary Przybylski, Marszalek Województwa Dolnośląskiego, a ceremonii poświęcenia budynku dokonał abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Podjęty wysiłek inwestycyjny w wyremontowanie Hotelu Piast i wykonane prace w sposób pokazowy wpisują się, naszym skromnym zdaniem, w wizję miasta przywracania świetności tej reprezentacyjnej ulicy Wrocławia – mówi Zbigniew Pasieka.

W trakcie rewitalizacji, rozpoczętej w sierpniu 2013 r., została całkowicie odnowiona elewacja wraz ze wszystkimi elementami dekoracyjnymi. Dobudowano również szóste piętro pełniące funkcję sali konferencyjnej dla 80 osób, znajduje się tam także kuchnia i sala śniadaniowa. Ponadto budynek zaopatrzono w drugą windę, a klatkę schodową w wieży hotelu zmieniono na reprezentacyjne pokoje. Na parterze ulokowano przestronną recepcję oraz restaurację Bistro Station. Z kolei na piętrach od pierwszego do piątego rozmieszczono 92 nowoczesne, klimatyzowane pokoje z łazienkami, Wi-Fi i telewizorami LCD. W tym: 67 pokoi dwuosobowych z osobnymi łóżkami (łącznie z jednym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych), 16 pokoi dwuosobowych z podwójnymi łóżkami (łącznie z trzema możliwościami dostawki) i 9 pokoi jednoosobowych. W hotelu jednorazowo zmieści się do 175 osób.


Remont Hotelu Piast pochłonął 20 mln zł i nie był dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej. Obiekt posiada własny parking przy ul. Zaułek Wolski. Hotel przeznaczony jest dla gości biznesowych oraz turystów z kraju i zagranicy. Liczymy na gości, którzy docenią walory znakomitej lokalizacji i nowoczesnego, komfortowego wyposażenia w zetknięciu z ekonomicznymi cenami. Mamy już zarezerwowanych wiele terminów. Mile będą zaskoczeni zwłaszcza goście pamiętający Dom Wycieczkowy Piast – jakość zmieniła się na plus o 180 stopni przy niewielkim wzroście ceny – zdradza Zbigniew Pasieka.

Źródło: KRN.pl | 2015-04-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażkamienice na wynajemdomy na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Tarnówdomy na sprzedaż powiat Lubelskimieszkania na wynajem gmina Krasnobródlokale użytkowe na wynajem gmina Chrzanówmieszkania na sprzedaż w Pierkunowodomy na wynajem w Strzeszyniedomy na wynajem w Ochoża-Kolonii

Deweloperzy

);