Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Finalny koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego – co warto wiedzieć?

finalny-koszt-wykonczenia-mieszkania-deweloperskiego-co-warto-wiedziec
Finalny koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego – co warto wiedzieć?

Ostatnie miesiące przynoszą stałe podwyżki cen m.in.: surowców i materiałów, co w konsekwencji przekłada się na rosnące koszty produkcji, logistyki i dystrybucji. Zmiany te odczuwają nie tylko przedsiębiorstwa, ale głównie klienci indywidualni. Z rosnącymi cenami muszą się zatem mierzyć także nabywcy nowych mieszkań. Jaki w takim razie będzie ostateczny koszt wykończenie mieszkania deweloperskiego? Na jakie nieplanowane wydatki można napotkać, decydując się na samodzielny remont?

W obliczu ogólnej, trudnej sytuacji gospodarczej, na którą duży nacisk wywiera inflacja, warto postawić na rozwiązania pozwalające na oszczędność finansową. Usługi pod klucz realizowane przez firmę SaniWell z całą pewnością są znakomitym wyborem, planując wykończenie mieszkania od dewelopera.
 

Koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego – wydatki mniej oczywiste

 
Koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego często może przewyższać wydatki, które wcześniej zostały zaplanowane na ten cel. Dzieje się tak dlatego, iż wybierając produkty wyposażenia naszego lokum, zazwyczaj przyglądamy się wyłącznie materiałom i ich cenom. Zapominamy jednak o uwzględnieniu niezbędnych do montażu akcesoriów i dodatkowych elementów. Przykładem mogą być drzwi, których cena nie ogranicza się wyłącznie do skrzydeł. Same ościeżnice, czyli rama, na której drzwi są zawieszone, mogą kosztować więcej niż skrzydło drzwiowe.
 
Dodatkowo należy dobrać odpowiednie wypełnienie skrzydła i ilość zawiasów, co wpływa na ostateczną cenę. Kolejnym kosztem w tym przypadku byłyby klamki, wykłady i zamki. Innymi słowy, to co najczęściej prezentowane jest jako cena drzwi, to zaledwie część kosztów całego zestawu.
 
Niewłaściwy wybór produktów i materiałów to dodatkowe koszty wymiany i stracony czas na reklamacje. Z taką sytuacją, w której część kosztów może nie być oczywista, mierzymy się przy wyborze praktycznie każdego produktu wyposażenia mieszkania. Jak się okazuje, jest to szereg artykułów i akcesoriów, o które należy zadbać, decydując się na samodzielne wykończenie mieszkania krok po kroku. Wszystko musi bowiem spełniać nasze oczekiwania jakościowe i finansowe. Dlatego wybór każdego z produktów powinien być poprzedzony analizą dostępnych opcji.
 

Koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego – czynności czasochłonne

 
W przypadku indywidualnego remontu inwestor zmuszony jest samodzielnie odwiedzić dziesiątki sklepów. Oprócz tego dobrać odpowiednie produkty, dokonać właściwego zamówienia i skoordynować tak dostawy, aby towary zostały dostarczone na mieszkanie we właściwym momencie. Przykładowo obecność drzwi i mebli wypoczynkowych może utrudniać całościowe wykończenie mieszkania od dewelopera. Zamówienie niektórych materiałów za wcześnie może w związku z tym utrudniać prowadzenie kolejnych prac. To przekłada się na opóźnienia i idące za tym wzmożone koszty.
 
Z drugiej strony zamawianie towarów za późno może wiązać się z ograniczoną dostępnością. Natomiast niedoszacowanie albo nadmiar zamówionego towaru wiąże się z kolejnymi wizytami w sklepach i godzinami poświęconymi na domówieniach bądź zwrotach towarów.
 
Wybierając usługę kompleksowe wykończenie mieszkania pod klucz „wchodzisz i mieszkasz” oferowaną przez firmę SaniWell odpowiedzialność za dopasowanie, zakup produktów, organizację dostawy i montaż pełnego wyposażenia spoczywa na zleceniobiorcy. Klient nie musi w związku z tym być angażowany w poszukiwania, zakup, ani tym bardziej montaż artykułów, które mają miejsce podczas wykończenia mieszkania. Etapy poszczególnych działań z całą pewnością są czasochłonne i wymagają specjalistycznej wiedzy, jak i umiejętności.
 

Jak wykończyć mieszkanie i na tym zaoszczędzić?

 
Decydując się na usługę „wchodzisz i mieszkasz” bądź jeden z pakietów oferowanych przez firmę SaniWell, klient zyskuje kwestie logistyczne oraz koordynację zamówień w cenie. Oznacza to, że po stronie firmy SaniWell leży odpowiedzialność nie tylko za prace remontowo-budowlane, wykończeniowe i umeblowanie mieszkania, ale również m.in.: zakup właściwej ilości materiałów. Co więcej, tylko do końca roku 2022 dostępne są niższe ceny na oferowane przez SaniWell pakiety. W ten sposób ostateczny koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.
 
 
 
Autor: SaniWell - MIchał Sagucki 

 

Źródło: KRN.pl | 2022-11-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);