Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

W przypadku najmu lokalu należącego do Skarbu Państwa lub do gminy na wynajmującym ciąży obowiązek zapłaty podatku od nieruchomości.

Zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych podatnikiem podatku od nieruchomości są osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, będącej posiadaczami nieruchomości lub ich części albo obiektów budowlanych lub ich części, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli posiadanie wynika z umowy zawartej z właścicielem lub innego tytułu prawnego.

W sporze wynajmującego z gminą Sąd Administracyjny orzekł, że najemca zgodnie z przepisami prawa cywilnego jest posiadaczem zależnym. W związku z tym, staje się on podmiotem podatkowym w chwili zawarcia umowy najmu.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z 10 lipca 2013 r., sygn. akt III SA/Po 955/12[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Bielsko-Białadomy na sprzedaż powiat Człuchowskimieszkania na wynajem gmina Gidlelokale użytkowe na sprzedaż gmina Łazymieszkania na wynajem w Karminiedomy na wynajem w Górach Suchychdomy na sprzedaż w Laskowie

Deweloperzy

);