Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wiemy, gdzie powstaną rządowe mieszkania

Magdalena Hojniak | 2018-08-08

Wiemy, gdzie powstaną rządowe mieszkania

W Krakowie wytypowano lokalizację, w której powstanie „Mieszkanie Plus” i ogłoszono wyniki konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną osiedla.

Zabudowa mieszkaniowa licząca 1,1 tys. mieszkań na wynajem zostanie wybudowana na krakowskich Klinach. Wykonania projektu urbanistyczno-architektonicznego podejmie się pracownia Andrzeja M. Chołdzyńskiego. Opracowana przez architektów koncepcja na osiedle modelowe została wybrana w konkursie zorganizowanym przez BGK Nieruchomości.

W związku z ogłoszeniem wyników konkursu prezydent miasta Jacek Majchrowski wydał oświadczenie o odwołaniu ze stanowiska wiceprezydenta Elżbiety Koterby, aktywnie zaangażowanej w ustalenia co do warunków realizacji inwestycji. Decyzja uzasadniono konfliktem interesów, gdyż dotychczasowy zastępca prezydenta i zwycięzca konkursu są rodziną (dowiedz się więcejZastępca prezydenta odwołany z powodu "Mieszkania Plus).

Prace związane z realizacją projektu rozpoczną się w 2019 r. W ramach przedsięwzięcia przewidziano budynki mieszkaniowe o zróżnicowanej wysokości, co wynika z naturalnego ukształtowania terenu. Bloki będą liczyć od 4 do 8 kondygnacji, a oprócz mieszkań utworzone zostaną lokale handlowo-usługowe. Oprócz tego w koncepcji wygospodarowano miejsce na placówki edukacyjne, a nawet bibliotekę czy dom kultury. Nie zabraknie również przestrzeni rekreacyjno-sportowej. Co ważne, ponad 25 proc. obszaru zajmą tereny zielone. Architekci zaproponowali przebiegające w różnorodny sposób układy dróg, ulic oraz ścieżek dla pieszych, rowerzystów. Cała koncepcja uwzględnia zróżnicowane potrzeby każdej grupy wiekowej.

W czasie konsultacji społecznych będzie można zgłaszać swoje uwagi odnośnie przedstawionego projektu, co ma służyć lepszemu odpowiedzeniu na potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności. W konkursie zostało zgłoszonych 29 prac, a ich oceny dokonali m.in. eksperci ze Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz reprezentanci urzędu miasta.  

 

Źródło: KRN.pl | 2018-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Wynajem pomieszczeń biurowych...
Willa Słowicza
Domy Piltza 16
Budynek mieszkalny przy ul....
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Deweloperzy