Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wiemy, gdzie powstaną rządowe mieszkania

Magdalena Hojniak | 2018-08-08

Wiemy, gdzie powstaną rządowe mieszkania

W Krakowie wytypowano lokalizację, w której powstanie „Mieszkanie Plus” i ogłoszono wyniki konkursu na koncepcję osiedla.

Zabudowa mieszkaniowa licząca 1,1 tys. mieszkań na wynajem zostanie wybudowana na krakowskich Klinach. Wykonania projektu urbanistyczno-architektonicznego podejmie się pracownia Andrzeja M. Chołdzyńskiego. Opracowana przez architektów koncepcja na osiedle modelowe została wybrana w konkursie zorganizowanym przez BGK Nieruchomości.

W związku z ogłoszeniem wyników konkursu prezydent miasta Jacek Majchrowski wydał oświadczenie o odwołaniu ze stanowiska wiceprezydenta Elżbiety Koterby, aktywnie zaangażowanej w ustalenia co do warunków realizacji inwestycji. Decyzja uzasadniono konfliktem interesów, gdyż dotychczasowy zastępca prezydenta i zwycięzca konkursu są rodziną (dowiedz się więcejZastępca prezydenta odwołany z powodu "Mieszkania Plus).

Prace związane z realizacją projektu rozpoczną się w 2019 r. W ramach przedsięwzięcia przewidziano budynki mieszkaniowe o zróżnicowanej wysokości, co wynika z naturalnego ukształtowania terenu. Bloki będą liczyć od 4 do 8 kondygnacji, a oprócz mieszkań utworzone zostaną lokale handlowo-usługowe. Oprócz tego w koncepcji wygospodarowano miejsce na placówki edukacyjne, a nawet bibliotekę czy dom kultury. Nie zabraknie również przestrzeni rekreacyjno-sportowej. Co ważne, ponad 25 proc. obszaru zajmą tereny zielone. Architekci zaproponowali przebiegające w różnorodny sposób układy dróg, ulic oraz ścieżek dla pieszych, rowerzystów. Cała koncepcja uwzględnia zróżnicowane potrzeby każdej grupy wiekowej.

W czasie konsultacji społecznych będzie można zgłaszać swoje uwagi odnośnie przedstawionego projektu, co ma służyć lepszemu odpowiedzeniu na potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności. W konkursie zostało zgłoszonych 29 prac, a ich oceny dokonali m.in. eksperci ze Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz reprezentanci urzędu miasta.  

 

Źródło: KRN.pl | 2018-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Oaza Bronowice
Przepiękny dom jednorodzinny
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Osiedle Lawendowa 3
Enklawa Białowieska

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Deweloperzy