Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Większy czynsz w mieszkaniach komunalnych

2008-02-26

Większy czynsz w mieszkaniach komunalnych

Nawet o 110 proc. wzrosną czynsze w kamienicach o nieuregulowanym stanie prawnym, zarządzanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Poznaniu.

Nawet o 110 proc. wzrosną czynsze w kamienicach o nieuregulowanym stanie prawnym, zarządzanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Poznaniu. Podwyżka zacznie obowiązywać od czerwca.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, każdy lokator, bez względu na standard mieszkania, zapłaci 9,73 zł za m kw. Podwyżka dotyczy prawie trzech tysięcy lokatorów ponad stu budynków o tzw. nieuregulowanym stanie prawnym (nieznany prawowity właściciel lub w toku postępowanie w sądzie ws. kamienicy). Nie obejmie natomiast budynków administrowanych przez MPGM, należących do wspólnot mieszkaniowych.

Pieniądze z wyższego czynszu MPGM chce przeznaczyć na remonty i awarie w kamienicach o nieuregulowanym stanie prawnym – podaje Gazeta. Jednocześnie MPGM chce uniknąć płacenia odszkodowań w przyszłości, gdy kamienica przejdzie w ręce prywatnego właściciela, a ten zarzuci przedsiębiorstwu doprowadzenie budynku do ruiny przez zbyt niski czynsz.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Poznań 20.02.2008 | 2008-02-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);