Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Trójmieście najchętniej kupują mieszkania o małym metrażu

Anna Kozioł | 2019-12-03

W Trójmieście najchętniej kupują mieszkania o małym metrażu
W Trójmieście oczekują niższego metrażu mieszkania niż w innych miastach

W zestawieniu z rynkiem krajowym w Trójmieście oczekiwana powierzchnia mieszkań jest najniższa.

Trójmiasto jest czwartym po Warszawie, Krakowie i Wrocławiu pod względem wielkości rynkiem mieszkaniowym w kraju. Wzrost zainteresowania mniejszymi metrażami na rynku trójmiejskim we wszystkich typach mieszkań jest związany, m.in. z wyraźnym wzrostem cen nieruchomości.Według raportu przeprowadzonego przez JLL dotyczącego preferencji zakupu nieruchomości w Trójmieście na koniec III kwartału 2019 r., najczęściej poszukiwanym lokum było mieszkanie 2-pokojowe (ok. 60 proc. kupujących) o powierzchni nie mniejszej niż 36 mkw.

 

Niewielki metraż preferowany jest często ze względu na specyfikę trójmiejskiego rynku najmu, związaną z walorami turystycznymi miasta. Badanie wykazało, że aż 20 proc. inwestorów planuje tu zakup nieruchomości z myślą o wynajmowaniu. Dla porównania w Krakowie oraz Wrocławiu było to po 15 proc. a w Warszawie 11 proc.

 

Najczęściej za gotówkę

Z raportu JLL wynika również, że na tle rynku krajowego rynek trójmiejski wyróżnia się również najczęstszym zakupem nieruchomości za gotówkę – aż 44 proc. poszukujących nowego lokum deklaruje ten sposób finansowania zakupu. Natomiast w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu z płatności gotówkowej zamierza skorzystać nie więcej niż 30 proc. kupujących.

 

Źródło: KRN.pl | 2019-12-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);