Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Polsce powstaną domy z drewna

Marta Hamera | 2018-09-28

W Polsce powstaną domy z drewna

Spółka Polskie Domy Drewniane będzie wspierać przyjazne środowisku, drewniane budownictwo mieszkaniowe w Polsce.

Już na przełomie października i listopada zacznie działać spółka Polskie Domy Drewniane, która będzie realizować projekt Polskie Domy Drewniane – Mieszkaj w zgodzie z Naturą. Głównym celem projektu jest dążenie do powszechnego stosowania zasad zrównoważonej gospodarki środowiskowej.

Jak podaje Polskie Radio, spółka zostanie utworzona we współpracy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Jej zadaniem będzie propagowanie energooszczędnego, drewnianego budownictwa przeznaczonego na mieszkania. Zakładana jest budowa 11 tys. mieszkań w budynkach wielorodzinnych i 950 mieszkań w zabudowie jednorodzinnej. Inwestycja planowana jest na lata 2018–2022.

Minister Henryk Kowalczyk sądzi, że drewniane budownictwo ma w Polsce szansę na rozwój. Zauważa, że domy z drewna składają się z modułów, dlatego ich budowa nie trwa długo. Dodatkowo, są to domy energooszczędne, a więc tańsze w eksploatacji niż tradycyjne budynki.

Szczegółowe cele projektu to m.in. ograniczanie emisji dwutlenku węgla dzięki wykorzystaniu drewna jako najbardziej ekologicznego surowca budowlanego; wspieranie innowacyjnych rozwiązań związanych z wykorzystaniem drewna w budownictwie energooszczędnym; zwiększenie ilości inwestycji energooszczędnych wykorzystujących drewno jako główny materiał budowlany. 

Źródło: Polskieradio24.pl | 2018-09-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Krystal ⋅ 02-10-2018 | 08:38

Temat na czasie

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Deweloperzy

);