Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Używane mieszkania coraz tańsze?

2007-07-27

Używane mieszkania coraz tańsze?

Ceny mieszkań z drugiej ręki w największych miastach są przewartościowane. Większość sprzedających już teraz dostaje za nie mniej, niż żądała, wystawiając je na sprzedaż.

Ceny mieszkań z drugiej ręki w największych miastach są przewartościowane. Większość sprzedających już teraz dostaje za nie mniej, niż żądała, wystawiając je na sprzedaż – donosi „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy, jeszcze rok temu w Warszawie większość transakcji była zawierana po wyższej cenie niż ofertowa. W ciągu zaledwie kilku miesięcy tego roku sytuacja się odwróciła. Sprzedającym coraz rzadziej udaje się otrzymać za używane mieszkanie tyle, ile sobie życzą. Najczęściej zdarza się to w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Teraz popyt znacznie się zmniejszył, a dzięki temu kupujący nie muszą się spieszyć, brać byle czego, przepłacać. – Średnio można już utargować 5 – 10 proc. pierwotnej ceny – twierdzi „Rzeczpospolita”, powołując się na opinie pośredników.

Analitycy wróżący spadek cen twierdzą, że ci, którzy mieli kupić dla siebie, w większości już to zrobili – czytamy dalej. – Z kolei kupowanie jako inwestycja nie jest już aż tak atrakcyjne. W wielu miejscach ceny są przewartościowane. Zwłaszcza w blokach z wielkiej płyty i w gorszych lokalizacjach.

Szaleństwo zakupowe przeniosło się teraz na grunty oraz lokale w mniejszych ośrodkach. Bo właśnie tam można zarobić na inwestowaniu w nieruchomości – zauważa dziennik.

Wzrostu popytu na mieszkania nie spodziewa się żaden rozmówców „Rzeczpospolitej". Głównie z powodu coraz trudniej dostępnych kredytów. We frankach większość kupujących już nie może się zapożyczać, za chwilę mogą odpaść kredyty na 130 proc. wartości mieszkania czy na 50 lat. Do tego zdaniem ekonomistów czekają nas kolejne podwyżki stóp procentowych – czytamy.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej".

Źródło: Marcin Zwierzchowski, „Rzeczpospolita” | 2007-07-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);