Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Uchwały krakowskich radnych pomogą odnowić kamienice

2008-10-10

Uchwały krakowskich radnych pomogą odnowić kamienice

Trzy uchwały przygotowane przez radnych miasta, które zapewniają wsparcie finansowe remontów budynków, będą mieć kluczowe znaczenie dla poprawienia wizerunku miasta.

 

Trzy uchwały przygotowane przez radnych miasta, które zapewniają wsparcie finansowe remontów budynków, będą mieć kluczowe znaczenie dla poprawienia wizerunku miasta. Istotny jest zapis, który umożliwia ubieganie się o pomoc finansową także właścicieli kamienic, które nie figurują na liście zabytków – donosi „Gazeta Krakowska”.
 
Właściciele ci muszą po prostu zainwestować w remont. W ubiegłym roku na remont kamienic nie będących zabytkami gmina wydała tylko 1,5 mln zł, co umożliwiło odnowienie zaledwie 15 budynków. W przyszłym roku radni planują przeznaczyć na ten cel 4,5 mln zł, a w przyszłości – nawet podwoić tę kwotę. To zależy jednak od zainteresowania i aktywności właścicieli kamienic – czytamy w artykule. Pewną zachętą dla nich mogą być ulgi w podatku od nieruchomości czy atrakcyjne pożyczki udzielane przez gminę. Sami zainteresowani uważają, że zwolnienie z podatku to korzyść symboliczna, a większym ułatwieniem byłoby np. zwolnienie z opłat za zajęcie pasa drogowego podczas remontu.
 

Specjaliści zajmujący się zmianą gminnego prawa w sprawie remontów przekonują, że dzięki uchwałom Rady Miasta zmiany będą niemal natychmiastowe i widoczne gołym okiem. Dzięki temu wzrośnie atrakcyjność turystyczna Krakowa, a i mieszkańcom będzie przyjemniej oglądać odnowione elewacje kamienic – podsumowuje dziennik.

 

 

Źródło: „Gazeta Krakowska” 6.10.2008 | 2008-10-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);