Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Tanie mieszkania za kredyt

2017-02-15

Tanie mieszkania za kredyt

Europejski Bank Inwestycyjny przyznał kredyt, dzięki któremu w Poznaniu będzie mogło powstać blisko 1,3 tys. tanich mieszkań.

W Poznaniu będzie mogło powstać ok. 1,3 tys. tanich mieszkań. Realizację inwestycji umożliwią finanse, jakie miasto pozyskało od Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Jak pisze Polskie Radio, przyznana suma wynosi 147 mln zł i trafi ona do Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powstałe w ramach przedsięwzięcia lokale mają zwiększyć zasób mieszkaniowy, przeznaczony głównie dla osób, których dochody nie pozwalają ani na przydzielenie kwatery komunalnej, ani na osiągnięcie dostatecznej zdolności kredytowej. Inwestycja zakłada wybudowanie tanich mieszkań na wynajem z opcją wykupu. Prace budowlane obejmą również niezbędną infrastrukturę tj. system kanalizacyjno-wodociągowy, drogi, garaże wraz z nadziemnymi miejscami parkingowymi.

Prezes poznańskiego Towarzystwa zwrócił uwagę jak wielkie znaczenie dla rozwoju tego typu budownictwa ma przyznane wsparcie finansowe. Umożliwi ono przede wszystkim poszerzenie oferty o lokale na wynajem, ale z możliwością przejęcia ich na własność, co dotychczas, m.in. ze względów finansowych, nie było praktykowane. Zabudowa powstanie w różnych rejonach Poznania, a zakończenie prac budowlanych zostało zaplanowane na 2021 r.

Europejski Bank Inwestycyjny zapowiedział, że współpraca z Poznańskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego to jedynie program pilotażowy. W przygotowaniu jest większy program kredytowy, w ramach którego lokale socjalne i tanie mieszkania będą budowane w całej Polsce.  

Źródło: Polskie Radio | 2017-02-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Villa sento
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Osiedle Klonowe 14

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 
Super oferta: / poprzednia następna