Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)

Wiadomości Wiadomości

Tanie mieszkania za kredyt

2017-02-15

Tanie mieszkania za kredyt

Europejski Bank Inwestycyjny przyznał kredyt, dzięki któremu w Poznaniu będzie mogło powstać blisko 1,3 tys. tanich mieszkań.

W Poznaniu będzie mogło powstać ok. 1,3 tys. tanich mieszkań. Realizację inwestycji umożliwią finanse, jakie miasto pozyskało od Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Jak pisze Polskie Radio, przyznana suma wynosi 147 mln zł i trafi ona do Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powstałe w ramach przedsięwzięcia lokale mają zwiększyć zasób mieszkaniowy, przeznaczony głównie dla osób, których dochody nie pozwalają ani na przydzielenie kwatery komunalnej, ani na osiągnięcie dostatecznej zdolności kredytowej. Inwestycja zakłada wybudowanie tanich mieszkań na wynajem z opcją wykupu. Prace budowlane obejmą również niezbędną infrastrukturę tj. system kanalizacyjno-wodociągowy, drogi, garaże wraz z nadziemnymi miejscami parkingowymi.

Prezes poznańskiego Towarzystwa zwrócił uwagę jak wielkie znaczenie dla rozwoju tego typu budownictwa ma przyznane wsparcie finansowe. Umożliwi ono przede wszystkim poszerzenie oferty o lokale na wynajem, ale z możliwością przejęcia ich na własność, co dotychczas, m.in. ze względów finansowych, nie było praktykowane. Zabudowa powstanie w różnych rejonach Poznania, a zakończenie prac budowlanych zostało zaplanowane na 2021 r.

Europejski Bank Inwestycyjny zapowiedział, że współpraca z Poznańskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego to jedynie program pilotażowy. W przygotowaniu jest większy program kredytowy, w ramach którego lokale socjalne i tanie mieszkania będą budowane w całej Polsce.  

Źródło: Polskie Radio | 2017-02-15

powrót do listy wiadomości

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Villa sento
Prestige City
Osiedle Piltza - Etap III
Arged Spółdzielnia Handlowa...
Marine Hotel *****
Cystersów 26
Sand Hotel ****
Działka na sprzedaż
Panorama Grabówki
Inwestycja Osiedle Klonowe 11
Lokale usługowe
Osiedle Krakowskie

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Prestige City

Kraków, Podgórze 

Osiedle Piltza - Etap III

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Arged Spółdzielnia Handlowa...

Kraków. Gromadzka 46 

Marine Hotel *****

Kołobrzeg, ul. A. Sułkowskiego 

Cystersów 26

Kraków, Grzegórzki, ul. Cystersów 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Działka na sprzedaż

Kraków, Czyżyny, ul. Sołtysowska  

Panorama Grabówki

Grabówki 

Inwestycja Osiedle Klonowe 11

Wieliczka, ul. Zbożowa 

Lokale usługowe

Kraków, Prądnik Biały, ul. Bociana 

Osiedle Krakowskie

Kraków, Łagiewniki, skrzyżowaniu ulic... 
Super oferta: / poprzednia następna

Strony regionalne - województwa

dolnośląskielubelskiełódzkiemazowieckiepodkarpackiepomorskieświetokrzyskiewielkopolskiekujawsko-pomorskielubuskiemałopolskieopolskiepodlaskieśląskiewarminsko-mazurskiezachodniopomorskie

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemgaraże do kupieniadomy na sprzedaż powiat Słupskidomy na sprzedaż powiat Wysokomazowieckidomy na sprzedaż gmina Łękawicalokale użytkowe na wynajem gmina Sławnodomy na sprzedaż w Mierzejewiemieszkania na wynajem w Mykanowiedomy na sprzedaż w Lisikierzu

Deweloperzy