Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Śląsk: Jaworzno samo wybuduje mieszkania komunalne

2007-03-08

Śląsk: Jaworzno samo wybuduje mieszkania komunalne

Jaworzno zamierza całkowicie zlikwidować kolejkę oczekujących w tym mieście na mieszkania komunalne i socjalne. Budowa pierwszych z dziewięciu budynków, w których znajdą się 124 nowe mieszkania komunalne, ma ruszyć w przyszłym roku.

Jaworzno zamierza całkowicie zlikwidować kolejkę oczekujących w tym mieście na mieszkania komunalne i socjalne. Budowa pierwszych z dziewięciu budynków, w których znajdą się 124 nowe mieszkania komunalne, ma ruszyć w przyszłym roku – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Miasto postanowiło samo poprowadzić tę wartą ok. 13 mln zł inwestycję, aby nowe mieszkania były dostępne jak najszybciej. W wybudowanych na dwóch różnych osiedlach budynkach mają się znaleźć wyłącznie lokale komunalne (na tego typu mieszkania oczekuje obecnie w Jaworznie ok. 50 rodzin) przeznaczone dla niewielkich rodzin. „Budowa nowych budynków komunalnych rozwiąże też w Jaworznie problem lokali socjalnych” – czytamy. „Miasto nie chce, by powstawały tam - jak w wielu innych miejscach w Polsce - swoiste skupiska biedy. Na mieszkania socjalne będą więc przeznaczane stare dotychczasowe mieszkania komunalne, rozproszone po mieście”.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 7.03.2007 | 2007-03-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);