Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rynek pierwotny: przepisy oczywiste i potrzebne

2007-01-22

Rynek pierwotny: przepisy oczywiste i potrzebne

Jeśli Ministerstwo Budownictwa nie zmieni zdania i będzie konsekwentne, to jeszcze w tym roku mogą wejść w życie przepisy, które ucywilizują pierwotny rynek mieszkaniowy.

Jeśli Ministerstwo Budownictwa nie zmieni zdania i będzie konsekwentne, to jeszcze w tym roku mogą wejść w życie przepisy, które ucywilizują pierwotny rynek mieszkaniowy. Jak donosi bowiem na swych łamach "Rzeczpospolita", w tzw. konsultacjach międzyresortowych jest ustawa, która ma nałożyć konkretne obowiązki na deweloperów sprzedających mieszkania.

Mówi się w niej na przykład, że oprócz szczegółowych danych, łącznie z numerem KRS, deweloper będzie musiał podać informację o planie zagospodarowania działek obok jego inwestycji, o położeniu budynku wraz z jego opisem, harmonogram budowy. Takich oczywistych zaleceń projekt ustawy daje wiele, łącznie z obowiązkiem określenia terminu rozpoczęcia i zakończenia budowy. Jeśli wejdzie w życie, podanie takich oczywistości przestanie już być dobrą wolą handlowca czy prezesa firmy deweloperskiej, jak to bywa obecnie.

Nowe przepisy nakładałyby też obowiązek korzystania z rachunków powierniczych - czytamy. Ten pomysł nie podoba się jednak wielu deweloperom, którzy twierdzą, że posiadanie rachunku będzie zwiększało ceny mieszkań.

Źródło: "Rzeczpospolita", 22.01.2007 | 2007-01-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy