Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polacy nie płacą za mieszkania

Magdalena Hojniak | 2018-04-19

Polacy nie płacą za mieszkania

Kwota, jaka pozostaje do spłacenia, urosła do 136 mln zł. Największe zadłużenie mają mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Długi czynszowe to jedne z największych zaległości finansowych, z jakimi borykają się Polacy. Z danych BIG InfoMonitor wynika, że z tytułu nieopłaconych czynszów w kasie brakuje 136 mln zł. To oznacza, że każdy mieszkaniec ma do spłaty średnio ok. 11 tys. zł. Niezmiennie, najwięcej zaległości mają osoby prywatne – firmy przyczyniają się do zadłużenia jedynie w 6,4 proc. Choć na przestrzeni roku kwota długu zmalała z 144,4 mln zł do 135,8, a liczba dłużników zmniejszyła się o 305, informacje o niewywiązywaniu się z opłat wpływają do rejestru BIG InfoMonitora coraz częściej. Tylko w bieżącym roku dane BIG jedna ze spółdzielni w Łodzi uzupełniła o 600 dłużników, a ich zadłużenie wyniosło 15 mln zł. Jak się okazało po przeanalizowaniu 7,56 mln mieszkań, co czwarte nie jest opłacane w terminie.

Swoje statystki odnośnie dłużników prowadzi również GUS. Wynika z nich, że największy problem z nieregulowanymi czynszami występuje w województwie mazowieckim. Potwierdzają to także badania BIG InfoMonitor – według nich tamtejsi mieszkańcy mają do spłaty 32,9 mln zł. W najlepszej sytuacji jest z kolei Opolszczyzna, gdzie liczba ta sięgnęła 0,1 mln zł, a dłużników jest zaledwie 10. Dla porównania w województwie kujawsko-pomorskim grono takich osób liczy 3206, a na Mazowszu 1377.

Co ciekawe, aż 52 proc. dłużników stanowią kobiety. Znajduje to odzwierciedlenie w zestawieniu indywidualnym. Rekordowe sumy zadłużenia wynoszą 928 tys. i 544 tys. zł i należą właśnie do kobiet.  

Źródło: KRN.pl | 2018-04-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Robi ⋅ 27-04-2018 | 09:24

BIK to prywatna firma, i wielokrotnie już stwierdzano że podaje kłamliwe informacje !

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Przepiękny dom jednorodzinny
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Deweloperzy

);