Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Podwyżka VAT na mieszkania oddala się

2007-03-22

Podwyżka VAT na mieszkania oddala się

Preferencyjna stawka VAT – 7 zamiast 22 proc. – obejmie prawdopodobnie nie tylko tych, którzy kupią mieszkania i domy od firm deweloperskich, ale także inwestorów budujących domy jednorodzinne.

Preferencyjna stawka VAT – 7 zamiast 22 proc. – obejmie prawdopodobnie nie tylko tych, którzy kupią mieszkania i domy od firm deweloperskich, ale także inwestorów budujących domy jednorodzinne – donosi na swych łamach „Gazeta Wyborcza”.

Jak czytamy, podwyżce podatku od 2008 r. może zapobiec wpisanie do ustawy o VAT tzw. definicji budownictwa społecznego, która określałaby zakres stosowania preferencyjnej, 7-proc. stawki. To od tej definicji zależy, ile zapłacimy za nowe mieszkania i domy oraz ile będą nas kosztowały remonty. Wbrew temu, co napisał wtorkowy "Dziennik", rząd nie podjął jeszcze decyzji. Ba, nie rozstrzygnęła jej jeszcze sama minister finansów Zyta Gilowska. Na razie można mówić tylko o wstępnym porozumieniu między resortami finansów i budownictwa. – Nastąpiło pewne zbliżenie stanowisk – potwierdza w rozmowie z „Gazetą” rzecznik Ministerstwa Finansów Jakub Lutyk.

Minister budownictwa Aumiller nie chce zdradzać szczegółów, ale przyznaje, że ustalenia są korzystne dla budujących domy na własną rękę. – W poniedziałek spotkam się z wicepremier Gilowską. I sądzę, że podejmie ona ostateczną decyzję – stwierdził Aumiller w rozmowie z „Gazetą".

Źródło: Marek Wielgo, „Gazeta Wyborcza”, 21.03.2007 | 2007-03-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);