Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Podrożały czynsze za studenckie mieszkania

2006-07-20

Podrożały czynsze za studenckie mieszkania

coraz więcej muszą zapłacić studenci za wynajem mieszkań w Krakowie, ale też są coraz bardziej wymagający. Oszczędności mogą szukać w akademickich i duszpasterskich biurach kwater, które nie pobierają prowizji.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, coraz więcej muszą zapłacić studenci za wynajem mieszkań w Krakowie, ale też są coraz bardziej wymagający. Oszczędności mogą szukać w akademickich i duszpasterskich biurach kwater, które nie pobierają prowizji.

Oferty na nowy rok akademicki zaczęły się już pojawiać w prasie i Internecie. Ale już w sierpniu i we wrześniu pośrednicy spodziewają się szturmu studentów poszukujących kwater.

Biura pośrednictwa oceniają, że koszty wynajmu kwater wzrosły w Krakowie w ciągu ostatniego roku o 20 proc. To reakcja rynku nieruchomości na wzrost cen sprzedaży nowych mieszkań, a także podwyżek cen gazu i prądu.

Za jednopokojowe mieszkanie – jak podaje „Gazeta Wyborcza” – w zależności od lokalizacji i stanu technicznego, trzeba teraz zapłacić od 800 do 1200 zł, za dwupokojowe – 1000–1400 zł, a za trzypokojowe – 1400–2000 zł. Najmniej podrożały mieszkania jednopokojowe.

Przy tym zmieniają się nie tylko ceny, ale i wymagania studentów. W poprzednich latach większość osób poszukiwała przede wszystkim tanich kwater i w miarę możliwości ulokowanych blisko centrum. Teraz nie chcą już mieszkać w starych kamienicach, ale szukają odnowionych mieszkań, patrzą na komfort i wygodę.

Źródło: Anna Dudzińska, „Gazeta Wyborcza”, 19-07-2006 | 2006-07-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);