Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

PKP chce zarabiać na mieszkaniach

2006-05-25

PKP chce zarabiać na mieszkaniach

PKP wraz ze spółką PKO Inwestycje chce budować apartamentowce na gruntach kolejowych.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, PKP i PKO Inwestycje podpisały 23 maja list intencyjny w sprawie budowy mieszkań na terenach kolejowych. Obie firmy mają powoływać spółki celowe, które będą realizować konkretne projekty w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, we Wrocławiu czy w Poznaniu. Powstanie też spółka, która przygotuje działki pod te inwestycje.

Koleje chcą wnosić do spółek grunty w atrakcyjnych lokalizacjach, a należący do banku PKO BP deweloper PKO Inwestycje ma szukać finansowania projektów i wykorzystywać swoje doświadczenie deweloperskie (m.in. przy takich inwestycjach jak Miasteczko Wilanów w Warszawie, Trzy Gracje w Sopocie czy Neptun Park w Gdańsku).

Przedstawiciele obu firm deklarują, że jeszcze w tym roku planują utworzenie przynajmniej dwóch spółek celowych. – Jeśli wszystko się uda, mieszkania mogłyby powstać w ciągu trzech-czterech lat – mówi cytowany przez „Gazetę Wyborczą” Paweł Olczyk, dyrektor Biura Nieruchomości Strategicznych PKP. Nie ma jeszcze terenów przygotowanych do realizacji projektów, ale Olczyk deklaruje, że pierwsza spółka mogłaby budować mieszkania na warszawskich Odolanach (w okolicach Dworca Zachodniego).

Źródło: „Gazeta Wyborcza, 24.05.2006 | 2006-05-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);