Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Oferta kredytowa od dewelopera

2010-03-02

Oferta kredytowa od dewelopera

Większość firm deweloperskich, sprzedając mieszkania, proponuje pośrednictwo w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Większość firm deweloperskich, sprzedając mieszkania, proponuje pośrednictwo w uzyskaniu kredytu hipotecznego – donosi „Dziennik Gazeta Prawna".
 
Obecnie niemal każdy deweloper, sprzedając mieszkanie osobie fizycznej, proponuje kredyty na kupno lokalu za pośrednictwem współpracujących z nim banków. Czasem tych banków jest kilka, ale nieraz kilkanaście lub więcej – czytamy. Według szacunków ponad połowa mieszkań deweloperskich jest sprzedawana w pakiecie, razem ze specjalną ofertą kredytową. Biorąc kredyt u dewelopera, można liczyć m.in. na niższą marżę (niekiedy jedynie w pierwszym okresie kredytowania), brak prowizji, brak opłaty za wycenę nieruchomości, krótszą procedurę załatwienia kredytu czy niższą taksę notarialną – wylicza dziennik.
 
Nie należy się jednak spodziewać, że bank współpracujący z deweloperem mniej rygorystycznie będzie oceniał naszą zdolność kredytową i zwiększy wartość kredytu w stosunku do wyceny nieruchomości – zaznacza „Dziennik Gazeta Prawna". Co więcej, banki są zainteresowane stałą współpracą z wybranymi deweloperami.
 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna" 2.03.2010 | 2010-03-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);