Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe mieszkania treningowe

2017-01-25

Nowe mieszkania treningowe

W Warszawie udostępniono nowe mieszkania dla osób z niepełnosprawnością umysłową. Lokatorzy będą się uczyć samodzielności.

W stolicy uruchomione zostały kolejne mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnością umysłową. Mieszkańcy lokali będą mieli możliwość korzystania z fachowej pomocy specjalistów. Wybrane w ramach otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych Stowarzyszenie Bardziej kochani, będzie odpowiedzialne za zapewnienie lokatorom tzw. rehabilitacji usamodzielniającej. W zakres kursów wejdą zajęcia uczące prac porządkowych oraz kulinarnych, co ma ułatwić przystosowanie się niepełnosprawnych do codziennego, samodzielnego funkcjonowania. Jak zaznacza Marta Jakubiak z Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, warunki, jakie panują w udostępnionych mieszkaniach treningowych, przypominają te z naturalnego środowiska domowego, dzięki czemu lokatorzy będą mieli szansę na szybsze zapoznanie się z metodami radzenia sobie z codziennymi obowiązkami. Dodatkowo cały cykl szkoleń odbywa się pod okiem terapeutów i opiekunów. Jest to także szansa na zawarcie nowych znajomości czy przyjaźni.

Powstałe na warszawskiej Pradze przy ul. Jagiellońskiej mieszkania treningowe, mają charakter rotacyjny. Oznacza to, że zamieszkujący je niepełnosprawni będą w nich mogli pozostać tymczasowo – od kilku tygodni do 3 miesięcy, w zależności od potrzeb.

Liczba lokali chronionych-treningowych w stolicy wynosi 8. Koszty ich utrzymania są współfinansowane z budżetu miasta. Kwatery zamieszkują zarówno osoby niepełnosprawne intelektualnie, psychicznie, jak i poruszające się na wózkach inwalidzkich.  

Źródło: KRN.pl | 2017-01-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);