Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe kamienice przy Targu Maślanym

2008-02-10

Nowe kamienice przy Targu Maślanym

W Gdańsku przy Targu Maślanym nad Motławą powstanie zespół kamienic z 40-50 mieszkaniami. Działka ciągnie się wzdłuż nabrzeża Motławy, między mostem w ciągu Podwala Przedmiejskiego, Targiem Maślanym i Nową Lastadią.

Jak donosi portal trojmiasto.pl, w Gdańsku przy Targu Maślanym nad Motławą powstanie zespół kamienic z 40-50 mieszkaniami. Działka ciągnie się wzdłuż nabrzeża Motławy, między mostem w ciągu Podwala Przedmiejskiego, Targiem Maślanym i Nową Lastadią.

Deweloper – firma Polnord-Apartamenty – chce w tym miejscu postawić zespół kamienic, w których na czterech kondygnacjach naziemnych znajdzie się od 40 do 50 mieszkań i kilka lokali usługowych. Problemem jednak jest kształt działki, która jest długa na 80 i wąska na kilkanaście metrów – informuje portal. Takie ukształtowanie parceli uniemożliwia budowę klasycznej hali garażowej. Konieczność równoległego parkowania aut w budynku wymusza na deweloperze przeznaczenie aż półtorej kondygnacji na parkingi – samochody zajmą podziemia i część parteru.

Podłużny kształt działki może być także jej atutem, ponieważ powoduje konieczność zabudowy liniowej, a taki projekt z pewnością zyska akceptację wojewódzkiego konserwatora zabytków, który zwykle nalega na odtwarzanie pierzei wzdłuż Motławy – czytamy dalej.

Źródło: trojmiasto.pl 07.02.2008 | 2008-02-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);