Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najemcy będą mogli wykupić zajmowane mieszkania

2008-07-09

Najemcy będą mogli wykupić zajmowane mieszkania

Wynajmowane mieszkania komunalne w kamienicach, w których udziały gminy nie są jasno określone, będą możliwe do kupienia.

Krakowscy radni zajęli się zasadami znoszenia współwłasności. „Gazeta Krakowska” donosi, że wynajmowane mieszkania komunalne w kamienicach, w których udziały gminy nie są jasno określone, będą możliwe do kupienia. Dotychczas brakowało jasnych kryteriów wykupywania takich mieszkań, istniał jedynie ogólny zapis, że miasto chce znosić współwłasność. W praktyce wyglądało to tak, że większościowi właściciele kamienic mogli wypowiedzieć najemcom czynsz i umowę najmu, przy czym nie mieli oni możliwości wykupu takiego lokalu na własność z przyznawaną przez miasto 90-procentową bonifikatą. Nawet w wypadku, kiedy właściciel oferował inny lokal najemcy za opuszczenie mieszkania, było to wbrew uchwale.

Nowa uchwała ma wprowadzić możliwość porozumienia między właścicielem a najemcą. Pozwoli osobom, którym wypowiedziano umowę najmu, starać się o wykup danego mieszkania. Ludzie chcą znoszenia współwłasności, bo każdemu się wydaje, że akurat jego mieszkanie jest komunalne – zauważa Bogusław Kośmider, radny miejski i członek zespołu. Jednak mieszkańcy często są w błędzie, stąd uchwała definiuje także lokale należące do gminy, czyli takie, gdzie gmina jest właścicielem nieruchomości – czytamy.

W pierwszej kolejności będą sprzedawane mieszkania osobom z najdłuższym okresem wynajmu danego lokalu – informuje „Gazeta Krakowka”. Preferowane będą mieszkania zajmowane przez rodziny wielodzietne i osoby niepełnosprawne. Również lokale z małym metrażem mają większe szanse, bowiem wtedy gmina będzie mogła wesprzeć większą liczbę osób.

Źródło: „Gazeta Krakowska” 02.07.2008 | 2008-07-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);