Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najdroższe apartamenty na Śląsku sprzedane

2010-05-20

Najdroższe apartamenty na Śląsku sprzedane

Transakcje sprzedaży dwóch najdroższych apartamentów na Śląsku zostały sfinalizowane.

Transakcje sprzedaży dwóch najdroższych apartamentów w regionie zostały sfinalizowane. Ekskluzywny apartamentowiec BORSALL wypełnia rynkową niszę i buduje popyt na luksusowe inwestycje w regionie.

 
BD Inwestor, spółka realizująca najdroższy apartamentowiec na Śląsku – Borsall – sprzedała dwa najdroższe apartamenty, których cena za metr kwadratowy wynosiła blisko 10 tys. złotych, przy średniej rynkowej dla regionu 4,5 tys. Do tej pory na Śląsku podobnych inwestycji nie prowadzono, wychodząc z założenia, że rynek regionu nie jest gotowy na ofertę z tak wysokiej półki
 
Transakcje pokazują, że nasze założenia inwestycyjne były słuszne – przyznaje Tomasz Osior, Prezes Zarządu BD Inwestor. – Mamy spore zainteresowanie naszą inwestycją, szczególnie najdroższymi apartamentami – dodaje.
 
Sprzedane zostały dwa największe penthaus’y o łącznej powierzchni 250 m kw. dodatkowo mające ponad 200 m kw. tarasu z widokiem na Ligotę. W ofercie pozostaje wciąż kilka apartamentów o podobnych cechach.
 
Na Śląsku, podobnie jak w całym kraju, istnieje spora oferta mieszkań klasy średniej, ponieważ charakteryzuje się ona największą płynnością. Jednak w przeciwieństwie do innych dużych ośrodków miejskich brakuje inwestycji, które zaspokajałyby gusta najzamożniejszych klientów, a takich w regionie Śląska nie brakuje – twierdzi Paweł Polok z Hermont Group, firmy obsługującej inwestycję BORSALL.
 

Apartamentowiec BORSALL, budowany przez katowicką spółkę BD Inwestor, ma pięć kondygnacji i należy do najbardziej ekskluzywnych inwestycji w regionie. Położony jest w zabytkowej części Katowic w otoczeniu willowej zabudowy. Budynek został zaprojektowany przez architekta Mariusza Zjawionego. W ogromnych powierzchniach przeszklonych, od sufitu aż po podłogi zastosowano okna z 3- i 4-szybowymi wkładami w celu poprawienia izolacyjności termicznej i akustycznej. Wszystkie apartamenty w BORSALLU posiadają ogrody zimowe bądź tarasy, których powierzchnia niejednokrotnie dorównuje powierzchni samego apartamentu. Inwestycja jest już na ukończeniu. Budynek ma być gotowy w czerwcu tego roku.

Źródło: Mapa Studio | 2010-05-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);