Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mocne apartamenty

2011-02-22

Mocne apartamenty

Inwestorzy mogą spodziewać się w tym roku wzrostu zysków z lokali wakacyjnych pomiędzy 6 a 7 proc. w skali rocznej.

Inwestorzy mogą spodziewać się w tym roku wzrostu zysków z lokali wakacyjnych pomiędzy 6 a 7 proc. w skali rocznej. Pośród około 40 tys. miejsc noclegowych w polskich kurortach zamożni turyści i biznesmeni mają możliwość wyboru w ofercie około 10 tys. apartamentów. Deweloperzy rozpoczynają inwestycje w pierwszej kolejności nad morzem, dalej na południu, najmniejszym zainteresowaniem cieszą się Mazury – jak podaje „Rzeczpospolita”.

Prognozuje się, że w tym roku zwiększy się podaż apartamentów wakacyjnych niezależnie czy od tego, czy są to inwestycje oddawane w tym roku, czy dopiero rozpoczynane. Tak w pasie nadmorskim, jak i w miejscowościach górskich rozpoczętych zostało wiele nowych projektów. Takie lokalizacje jak Rozewie, Mielno, Darłowo, Świnoujście, Szklarska Poręba czy Wisła sąprzykładami tych miast, gdzie nowo rozpoczynane inwestycje stanowią ok 25 proc. spośród wszystkich planowanych.
 
Taka sytuacja jest wynikiem zwiększonego zainteresowania apartamentami wakacyjnymi, co przekłada się na coraz mocniejszą ich pozycję jako konkurencji dla hoteli. Zaczyna być ona widoczna tam, gdzie istnieje niewielki odsetek hoteli o standardzie co najmniej trzech gwiazdek i nie realizuje się nowych projektów, jak w Kołobrzegu czy Karpaczu.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-02-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);