Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkania oddane w lipcu 2006

2006-08-24

Mieszkania oddane w lipcu 2006

Ponad 8,3 tys. wyniosła liczba mieszkań oddanych do użytkowania w lipcu br. Jest to mniej więcej tyle samo co miesiącu wcześniejszym.

Ponad 8,3 tys. wyniosła liczba mieszkań oddanych do użytkowania w lipcu br. Jest to mniej więcej tyle samo co miesiącu wcześniejszym. Ponad połowę z nich stanowiły mieszkania zrealizowane tzw. systemem gospodarczym, czyli wybudowane przez prywatnych inwestorów. Co trzecie mieszkanie oddane do użytku zostało wybudowane przez firmę deweloperską (z przeznaczeniem na sprzedaż lub pod wynajem). W ciągu ostatnich miesięcy ich liczba utrzymuje się na stałym poziomie – około 2,8–3 tys. W porównaniu z ubiegłym miesiącem wzrosła natomiast liczba oddanych mieszkań spółdzielczych (o ponad 18 proc. więcej niż w czerwcu br.). Jednocześnie oddano znacznie mniej (w porównaniu z ubiegłym miesiącem) mieszkań komunalnych, społecznych czynszowych oraz zakładowych.

Ogółem od początku roku zostało oddanych do użytkowania prawie 57,8 tys. lokali mieszkalnych (w analogicznym okresie ub.r. było to 58,2 tys.). W porównaniu z pierwszymi siedmioma miesiącami 2005 r. zmniejszyła się liczba lokali mieszkalnych zrealizowanych w ramach budownictwa indywidualnego – z 34,4 do 30,1 tys. (spadek o 12,5 proc.). Nieznacznie, bo o 1,6 proc., zmalała też liczna oddanych mieszkań spółdzielczych (w okresie od stycznia do końca lipca br. wyniosła 4,3 tys.). Wyraźny wzrost odnotowano natomiast w przypadku budownictwa deweloperskiego – z 15,9 do 18,3 tys. mieszkań (wzrost o ponad 15 proc.). Zwiększyła się również liczba mieszkań zakładowych, komunalnych i społecznych czynszowych. W tym okresie wyniosła ona 5,2 tys., czyli o 42 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r.

Źródło: GUS | 2006-08-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);