Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasto zamienia biurowiec na mieszkania

Magdalena Hojniak | 2018-05-29

Miasto zamienia biurowiec na mieszkania

Zagospodarowywanie nieużywanych budynków to jedno z działań prowadzonych w ramach miejskiej polityki mieszkaniowej.

Łódzki biurowiec, w którym mieściła się siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zostanie przebudowany. Po remoncie powstaną w nim mieszkania komunalne. Obiekt ma liczyć 53 kwatery o powierzchniach od 22 do 53 mkw. Oprócz tego w planach jest dobudowanie dodatkowego segmentu z 16 lokalami. Mieszkania zostaną oddane do użytkowania w okresie wakacyjnym przyszłego roku. Zgodnie z zapowiedziami będą one kompleksowo wyremontowane i w wysokim standardzie. Ustawny układ pomieszczeń oraz zastosowane rozwiązania architektoniczne mają służyć również potrzebom osób starszych i niepełnosprawnych.

Obecnie przy ul. Łęczyckiej, gdzie mieści się biurowiec, trwają prace rozbiórkowe. Renowacji poddawane są instalacje elektryczne i kanalizacja, a także stolarka okienna. Były biurowiec jest jednym z przykładów działań Łodzi na rzecz zwiększenia zasobu mieszkań. W ramach realizowanego programu Miasto Kamienic odnowionych zostało blisko 800 lokali, a w planach na najbliższy czas pozostaje dodatkowo 900 mieszkań.

Wydatek, jaki wiąże się z przebudową biurowca przy ul. Łęczyckiej, to suma 6,8 mln zł. Część kosztów pokryje BGK. Po zakończeniu prac, czyli w maju 2019 r., wprowadzą się tam lokatorzy.  

Źródło: KRN.pl | 2018-05-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Iga ⋅ 12-06-2018 | 08:41

I to jest słuszne podejście. W Krakowie na każdym rogu każdego większego skrzyżowania stoją lub są stawiane biurowce. Za parę lat będą to pustostany po firmach pracujących wyłącznie przez telefon lub przez komputer. Taka rzeczywistość . Dzisiaj największy kapitał zdobywa się nie na produkcji lecz na hochsztaplerce

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Deweloperzy

);