Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasta inwestują

2010-12-27

Miasta inwestują

Nowy rok nie zahamuje prowadzonych przez miasta inwestycji. 27 największych miejscowości planuje przeznaczyć na ten cel 13,8 mld zł.

Nowy rok nie zahamuje prowadzonych przez miasta inwestycji. 27 największych miejscowości planuje przeznaczyć na ten cel 13,8 mld zł – informuje „Rzeczpospolita”. W porównaniu z mijającym rokiem stanowi to wzrost o 0,8 proc.

Więcej niż w 2010 r. wydadzą Warszawa i Gdańsk. Stolica Polski na inwestycje w 2011 r. przeznaczyła 3,4 mld zł. Największą część tej kwoty pochłonie infrastruktura komunikacyjna i drogowa. W Warszawie powstaje m.in. druga linia metra. W Gdańsku inwestycje pochłoną o 64 proc. środków więcej niż w roku 2010 – podaje „Rzeczpospolita”. Ponad 1 mld zł zostanie przeznaczony m.in. na Trasę Słowackiego, Trasę W-Z i stadion Arena.

Wydatki tną Kraków i Wrocław. W stolicy Małopolski powodem ograniczenia inwestycji jest wysokie zadłużenie miasta, sięgające blisko 60 proc. dochodów. Miasto przeznaczy na projekty 590 mln zł. W nowym roku kontynuowane będą rozpoczęte już inwestycje, m.in. rozbudowa sieci szybkiego tramwaju i centrum kongresowe.

We Wrocławiu kwota przeznaczona na inwestycje w nowym roku również będzie mniejsza. Władze miasta zapewniają jednak, że jest to spowodowane zakończeniem najbardziej obciążających budżet etapów inwestycji w roku 2010.

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2010-12-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy